تاریخ 1397/07/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
لزوم توجه جدي به رفع معضل
سيل‌زدگي در ميامي

در روزهايي که بسياري از مردم استان در سوگ سيد و سالار شهيدان حضرت آقا ابا عبداله الحسين(ع) و ياران باوفايش در دشت کربلا به عزاداري و سوگواري مي‌پرداختند، بخشي از مردم روستاي محمد آباد در شهرستان ميامي شاهد وقوع سيل مخربي بودند که غم مشکلات اين بحران را بر غم‌هايشان افزود.

وقوع سيل روز پنج شنبه هفته گذشته در منطقه محمد‌آباد شهرستان ميامي علاوه بر از کشته شدن يک نفر به بخشي از اراضي کشاورزي دام‌ها و محصولات کشاورزي خسارت وارد کرد و اگر مهار نمي‌شد، به جاده اصلي مسير تهران مشهد ورود پيدا مي‌کرد و سبب اختلال در تردد و شايد ايجاد تلفات جاني بيشتري مي‌گرديد. هرچند که استاندار و برخي از مسئولين از منطقه سيل‌زده بازديد کردند و دستوراتي در جهت رفع برخي موانع و مشکلات موجود و بازگشايي مسير ارايه دادند، اما به نظر مي‌رسد که هنوز برخي مشکلات و موانع در صورت بروز احتمالي و مجدد اين پديده‌ي طبيعي در منطقه وجود داشته باشد، که مي‌طلبد مسئولين نگاه ويژه‌اي ستاد مديريت بحران و ديگر دستگاه‌ها از جمله جهادکشاورزي، منابع طبيعي و... به اين منطقه داشته باشند.

لزوم توجه به بيمه محصولات کشاورزي، به ويژه دام‌هاي روستاييان و عشاير و نيز اجراي برخي طرح‌هاي پايدار آبخيزداري بخشي از اقداماتي است که مي‌طلبد مسئولين نگاه ويژه‌اي به اين زيرساخت‌ها و مردم نيز از حمايت‌هاي بيمه‌اي در زمان وقوع بحران طبيعي در مناطق روستايي و حتي ديگر نقاط استان داشته باشند، تا شاهد کاهش تلفات جاني و مالي در سطح استان در اين راستا باشيم.

يک شهروند هم‌استاني از ميامي


نسخه چاپي ارسال به دوستان