تاریخ 1397/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ابتکار خبر داد
ارتقاي چشمگير بودجه معاونت امور زنان در دولت دوازدهم

معصومه ابتکار با اشاره به اين که بودجه معاونت امور زنان و خانواده در سال 97 با رشد حدود 30 درصدي مواجه شده، از نگاه ويژه رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه به موضوعات مرتبط با زنان قدرداني کرد.

به گزارش ايسنا، معاون امور زنان رياست‌جمهوري با قدرداني از نگاه ويژه رئيس سازمان برنامه و بودجه به موضوع زنان در جريان بودجه‌هاي سنواتي سال‌هاي اخير، گفت: واقعيت آن است که در حوزه زنان با عنايت به نگاه ويژه رئيس‌جمهوري و توجه خاص شخص رئيس سازمان برنامه و بودجه تا به امروز مشکلي نداشتيم و بودجه مورد نياز اين معاونت مبتني بر وظايف و مأموريت‌هايش تخصيص و تأمين شده است که اميدواريم در آينده هم اين نگاه حمايتي ادامه داشته باشد. ابتکار در ادامه با تأکيد بر رشد کيفي و کمي حضور زنان در مناصب مختلف مديريتي، گفت: يکي از برنامه‌هايي که در جريان هفته دولت مورد بررسي قرار گرفت، سهم زنان در بخش‌هاي مديريتي بود که بر اساس دستور صريح رئيس‌جمهوري، اين سهم بايد در ساختارهاي اجرايي به 30 درصد افزايش يابد که اين برنامه با حمايت‌هاي سازمان برنامه و بودجه از پروژه‌هاي مربوط به زنان در حال پيگيري است.

او در ادامه تأکيد کرد: با نگاهي به مشارکت‌هاي زنان در حوزه‌هاي مديريتي در استان‌ها روشن مي‌شود که نگاه کلي دولت به بحث زنان نگاهي روبه جلو و توأم با واقعيت بوده است و دولت به اندازه توان و ظرفيت خود در اين زمينه به مطالبات بانوان پاسخ داده است. معاون رئيس‌جمهوري در پاسخ به اين پرسش که آيا در فرآيند اجراي برنامه‌هاي تدارک ديده شده در بخش زنان با مشکلات بودجه‌اي مواجه بوده است، گفت: خوشبختانه تمام وعده‌هاي بودجه‌اي دولت در امور زنان تا به امروز اجرايي شده که با توجه به نگاه حمايتي دکتر نوبخت از مسائل مربوط به زنان در ادامه هم با توکل به خدا مشکلي نخواهيم داشت. پيش از اين، معاون امور زنان و خانواده رياست‌جمهوري در نخستين نشست خبري خود پس از تصدي اين معاونت گفته بود که براي اجراي برنامه‌هاي مربوط به زنان نيازمند توجه ويژه به بودجه اين بخش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان