تاریخ 1397/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون پارلماني رئيس‌جمهور:
لوايح مربوط به FATF هيچ ربطي به برجام ندارد

معاون پارلماني رئيس‌جمهور تاکيد کرد: لوايح مربوط به FATF هيچ ربطي به برجام ندارد و براي استانداردسازي و سروسامان دادن به نظام بانکي،‌ ارتباط بانک‌هاي جمهوري اسلامي ايران با بانک‌هاي ديگر دنيا و موسسات مالي دنيا به اين لوايح نياز است.

به گزارش ايلنا، حسينعلي اميري ظهر ديروز در پايان جلسه امروز هيات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص بررسي لايحه مبارزه با پولشويي گفت: لوايح متعددي در مجلس داريم که يکي از مهمترين آنها، لايحه‌ چهارم از لوايح چهار گانه درباره مقررات مالي کشور است.

وي با بيان اينکه مي‌شود از اين لايحه به عنوان لايحه FATF نام برد، اظهار داشت: اين لايحه با نظر نمايندگان مجلس، دو ماه مسکوت ماند که ان‌‌‌‌شاءالله در جلسات پاييز به نتيجه خواهد رسيد و در دستور مجلس شوراي اسلامي قرار مي‌گيرد.

معاون پارلماني رئيس‌جمهور با بيان اينکه برخي از محافل، اين لايحه را به برجام ارتباط مي‌دهند، تصريح کرد: لايحه مربوطه هيچ ربطي به برجام ندارد و براي استانداردسازي و سروسامان دادن به نظام بانکي،‌ ارتباط بانک‌هاي جمهوري اسلامي ايران با بانک‌هاي ديگر دنيا و موسسات مالي دنيا به اين لوايح نياز است.

اميري با ابراز اميدواري به تصويب لايحه FATF در مجلس شوراي اسلامي با توجه به ضرورت‌ها و نياز کشور خاطرنشان کرد: قطعا چنين قانون و مقرراتي که سه مورد آنها از تصويب مجلس گذشته است، يک موردش نهايي شده و دو مورد ديگر آن ميان مجلس شوراي اسلامي،‌ شوراي نگهبان و مجمع تشخيص مصلحت نظام در رفت و آمد است و مورد چهارم منتظر راي نمايندگان محترم مردم براي کشور لازم است.

وي با بيان اينکه تهيه و تدوين اين لوايح به عنوان يکي از ضرورت‌هاي کشور براي ساماندهي امور مالي و بانکي در مجامع مالي بين‌المللي و بانک‌هاي بين‌المللي و موسسات مالي دنيا است، ابراز داشت: زماني که اين قانون در مجلس تصويب شود و به تاييد شوراي نگهبان برسد، فرآيند الحاق به کنوانسيون‌هاي جهاني شروع
خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان