تاریخ 1397/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري مراسم سوگواري ماه محرم با حضور خانواده‌هاي تحت پوشش انجمن حمايت زندانيان سمنان

سرويس خبر

به مناسبت فرارسيدن ماه محرم مراسم سوگواري سرور و سالار شهيدان، حضرت امام حسين‌(ع) و ياران باوفايش با حضور همسران مددجويان تحت پوشش انجمن حمايت زندانيان سمنان در امام‌زاده علي‌ابن جعفر‌(ع) اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، در اين مراسم معنوي که با شرکت پرشور همسران و فرزندان زندانيان برگزار شد، حجت‌الاسلام شمس‌الدين رئيس ستاد اقامه نماز استان سمنان در سخناني با بيان اينکه از امام حسين(ع) به «مصباح‌الهدي و سفينه‌النجاه» تعبير شده است، ابراز داشت: در حقيقت خداوند بستري را فراهم کرده که از راه حسين‌(ع) مردم با خدا انس بگيرند که اين جلوه‌هاي محبت را در ايام محرم و عزاداري امام حسين مي‌توانيد ببينيد و همه اقشار را هم شامل مي‌شود.

او با بيان اينکه عمومي‌ترين خضوع را در ايام عزاداري امام حسين شاهد هستيم، گفت: اين محبت جلوه‌هاي مختلف خود را بيان مي‌کند؛ مثلا گريه براي امام حسين‌(ع) سبب آمرزش گناه مي‌شود و در واقع مي‌تواند جامعه را متحول کند.

در ادامه اين مراسم محمدعلي شاهوراني مديرعامل انجمن حمايت زندانيان سمنان در سخنان کوتاهي به تببين وظايف و عملکرد انجمن در خدمت‌رساني به خانواده مددجويان پرداخت و از فراهم آمدن زمينه اشتغال همسران و فرزندان زندانيان در شهرستان سمنان خبر داد.

در بخش ديگري از اين مراسم حاج‌مهدي سعدي از مداحان شهرستان به نوحه‌سرايي پرداخت و شرکت‌کنندگان ضمن سوگواري، عرض ادب و ارادت خويش را به ساحت مقدس سومين امام شيعيان عالم حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايش نشان دادند و در مظلوميت آن امام همام اشک ماتم و عزا ريختند.

لازم به ذکر است که در پايان اين مراسم، سبد کالاي ارزاق و بسته ويژه ماه مهر به مناسبت فرارسيدن ماه جديد تحصيلي به خانواده‌هاي حاضر اعطا شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان