تاریخ 1397/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور معاون اول رئيس جمهور مبادله شد؛
موافقت‌نامه سرمايه‌گذاري دو طرح صنعت آب و فاضلاب استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

موافقت‌نامه سرمايه‌گذاري دو طرح صنعت آب و فاضلاب استان سمنان در مراسمي با حضور معاون اول رئيس‌جمهور مبادله شد.

در اين مراسم که در تهران و با حضور معاون اول رئيس‌جمهوري و وزير نيرو برگزار شد، وزارت نيرو در اجراي تبصره 19 قانون بودجه امسال، 46 پروژه بزرگ آب و برق کشور به ارزش 243 هزار ميليارد ريال را براي مشارکت بخش خصوصي معرفي کرد.

از استان سمنان، احمد همتي نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي و محمد طاهري مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان در اين مراسم حضور داشتند.

در اين مراسم قرارداد سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در 23 پروژه آب و فاضلاب به امضا رسيد که دو طرح در استان سمنان اجرا شده است. محمد طاهري مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: يکي از اين دو طرح، پروژه آب‌شيرين‌کن سرخه به ظرفيت روزانه سه هزار مترمکعب و ديگري پروژه هيدرو پاور (سيستم برق آبي) در مسير خط انتقال آب چشمه‌روزيه به سمنان است.

طاهري افزود: آب‌شيرين‌کن سرخه با سرمايه‌گذاري 15 ميليارد ريال و نيروگاه برق آبي روي خط انتقال چشمه‌روزيه با سرمايه‌گذاري 86 ميليارد ريال درحال اجرا هستند و به زودي تکميل مي‌شوند.

به گفته وي، آب‌شيرين‌کن سرخه در مدار قرار گرفته و مردم از مواهب آن بهره‌مند شده‌اند و نيروگاه برق آبي روي خط انتقال چشمه‌روزيه 95 درصد پيشرفت فيزيکي دارد که در سفر روزهاي آتي وزير نيرو به سمنان بهره‌برداري مي‌شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان