تاریخ 1397/05/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کواکبيان در تذکر شفاهي در صحن علني مجلس:
شعار اخير عده‌اي از طلاب حوزه علميه قم عليه آيت الله هاشمي رفسنجاني ظلم است

دکتر مصطفي کواکبيان در تذکري در مجلس با اشاره به مواد 214 تا 217 آيين‌نامه داخلي مجلس گفت: مشاهده کرديم در جلسه مجلس که براي يک پالايشگاه بالاي 160 نفر به تحقيق و تفحص راي دادند. اما مجلس براي شهرداري تهران نه به اصل آن و نه به اينکه رد بشود، راي مثبت نداد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: از هيات رئيسه مجلس خواهشمندم که بار ديگر موضوع تحقيق و تفحص از شهرداري تهران در هيات رئيسه بررسي شود.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه در تذکري با اشاره به ماده 79 آيين‌نامه گفت: برخي نمايندگان محترم گفتند که چرا تهران داراي 30 نماينده است. اما بهتر است ايشان براي افزايش تعداد نمايندگان شهرشان تلاش کنند.

رئيس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس افزود: طبق اصل 64 قانون اساسي که مي‌گويد پس از هر 10سال با در نظر گرفتن عوامل انساني، سياسي، جغرافيايي و نظاير آن حداکثر بيست نفر نماينده مي‌تواند اضافه شود، بايد شاهد افزايش تعداد نمايندگان باشيم و قانون نگفته که تعداد بايد کم شود.

عضو هيات رئيسه فراکسيون اميد مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: اخيرا عده‌اي از طلاب حوزه علميه قم عليه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني شعار داده‌اند و طوري گفته‌اند که گويا ايشان را در استخر فرح از بين برده‌اند که اين هم نوعي اتهام به ديگران و هم ظلم به ايشان است.

کواکبيان گفت: اين تذکر برادرانه را مي‌دهم تا اين آقايان از اينگونه افراطي‌گري دست بردارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان