تاریخ 1397/05/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
به مناسبت روز خبرنگار و با حضور مسوولان معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد
همايش روساي خانه مطبوعات و رسانه‌هاي سراسر کشور
رئيس خانه مطبوعات و رسانه کشور از برگزاري دومين مجمع عمومي اين خانه در مازندران خبر داد

همايش روساي خانه مطبوعات و رسانه سراسر کشور با حضور دکتر سلطاني‌فر معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مهندس دربندي مدير کل مطبوعات داخلي و دکتر ضيايي‌پرور رئيس دفتر مطالعات و پژوهش‌ها و با مشارکت 60 نفر از مسوولان و روساي خانه‌هاي مطبوعات و رسانه‌هاي سراسر کشور در تالار باغ زيبا برگزار شد.

در اين همايش پس از سخنان مسوولان و مديران خانه‌هاي مطبوعات استان‌هاي مختلف مسوولان معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به تفصيل به پرسش‌هاي متعدد حاضران پاسخ گفتند در اين نشست از زحمات دست‌اندرکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از اينکه کاغذ نشر و مطبوعات جزو کالاهاي اساسي محسوب شده است تقدير به عمل آمد.

و مقرر گرديد موارد قابل واگذاري اختيارات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامي به خانه‌هاي مطبوعات حداکثر ظرف دو ماه اعلام شود و همچنين هرچه سريعتر صادر شود.

در اين نشست همچنين 210 نفر از اعضاي هيات‌هاي مديره خانه‌هاي سراسر کشور مقرر گرديد در هفت کميته حقوقي رفاهي، آموزشي، پژوهشي امور استانها، ويژه خبرنگاران و پشتيباني ساماندهي شوند.

همچنين در ادامه موارد اصلاح اساسنامه خانه‌هاي مطبوعات و رسانه‌هاي استان‌ها مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر شد روز چهارم شهريور در سراسر کشور مرحله دوم تصويب آن به صورت الکترونيکي انجام شود. در ادامه اين نشست دکتر مصطفي کواکبيان رئيس هيات مديره خانه مطبوعات و رسانه کشور با تبيين پنج ويژگي صنفي بودن، جامع بودن، دموکراتيک بودن، سراسري بودن و غيردولتي بودن خانه‌هاي مطبوعات گفت: ان‌شاءالله پس از تصويب نهايي اساسنامه استاني خانه مطبوعات دومين مجمع عمومي خانه مطبوعات و رسانه کشور در مازندران برگزار خواهد شد.شايان ذکر است در پايان اين همايش از خانم حبيبه نيک سيرتي متولد 1327 و آقاي محمود هجرت متولد 1329 به عنوان خبرنگاران پيشکسوت تجليل به عمل آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان