تاریخ 1397/05/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير تخصصي جشنواره ملي داستان رضوي
آثار رسيده به جشنواره داستان رضوي از نظر کميت و کيفيت در وضعيت خوبي قرار دارد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبير تخصصي جشنواره ملي داستان رضوي گفت: آثار رسيده به چهاردهمين جشنواره داستان رضوي از نظر کميت و کيفيت در شرايط خوب و مناسبي قرار دارد.

حسينعلي جعفري با اشاره به در جريان بودن داوري آثار رسيده به اين جشنواره اظهار داشت: به رغم کاهش بخش‌هاي جشنواره امسال شمار آثار رسيده به جشنواره ملي داستان رضوي در وضيعت خوبي است.

وي گفت: اين جشنواره امسال تنها در بخش داستان کوتاه برگزار مي‌شود در حالي که در دوره‌هاي قبل جشنواره در بخش‌هاي مختلف کوتاه کوتاه، کوتاه، بلند و رمان و بخش ويژه برگزار مي‌شد.

جعفري با بيان اينکه جشنواره ملي داستان رضوي در کشور جا افتاده و جايگاه ويژه‌اي پيدا کرده است، گفت: کيفيت آثار ارسالي نيز امسال در شرايط خوبي است و آثاري که ديرتر ارسال شده نيز در شرايط بهتري قرار دارند.

دبير تخصص جشنواره ملي داستان رضوي، داوري آثار رسيده را شامل دو بخش بيان کرد و افزود: در مرحله اول دبيرخانه آثاري که غير‌داستاني و در قالب مقاله، دلنوشته، خاطره و... است را حذف مي‌کند.

وي با بيان اينکه داوري نيز در دو بخش انجام مي‌شود، خاطرنشان کرد: در بخش اول هيات داوران متشکل از پنج نفر داور بومي آثار را بررسي و امتيازبندي مي‌کنند که اين مرحله ظرف اين هفته به پايان مي‌رسد.

جعفري گفت: در بخش دوم آثار برگزيده بخش اول را هيات داوران متشکل از سه داور ملي مورد بررسي و داوري قرار داده و آثار برتر را انتخاب مي‌کنند.

دبير تخصصي جشنواره ملي داستان رضوي با اشاره به تغيير زمان برگزاري آيين اختتاميه اين جشنواره گفت: اين امر فرصت مناسبي را براي بررسي دقيق‌تر آثار در اختيار داوران قرار مي‌دهد.

وي، زمان‌بندي برنامه‌هاي اين جشنواره در سال جاري را بهتر دانست و گفت: مدت پذيرش آثار امسال تنها يک بار تمديد شد و شرايط بهتري در بررسي آثار براي داوران ايجاد شده و مشکلات دوره‌هاي قبل برطرف شده است. دبير تخصصي جشنواره ملي داستان رضوي تاکيد کرد: اين جشنواره با گذشت 14 دوره از آن جشنواره‌اي کاملا جاافتاده به شمار مي‌رود و جايگاه خود را بين دوستداران هنر داستان‌نويسي فراهم کرده است.

آيين اختتاميه چهاردهمين جشنواره ملي داستان رضوي 15 شهريور به ميزباني سمنان برگزار مي‌شود. اين جشنواره بر‌اساس برنامه قبلي قرار بود که هشتم تا دهم شهريور برگزار شود که به دليل تقارن آن با عيد سعيد غدير و تعطيلات دو روزه در کشور به پنجشنبه 15 شهريور موکول شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان