تاریخ 1397/05/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور با خانواده شهيد خبرنگار مومنيان ديدار کرد

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سيد محمدرضا موالي‌زاده، دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور، به همراهي تني چند از مسئولان استاني و شهرستاني، به مناسبت روز خبرنگار در منزل خبرنگار شهيد روح‌الله مؤمنيان حضور يافت و با خانواده اين شهيد بزرگوار ديدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور پيام سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي را به خانواده شهيد خبرنگار روح‌الله مؤمنيان ابلاغ کرد و در ادامه پدر اين شهيد به بيان خاطراتي از فرزند شهيدش پرداخت و در پايان هديه‌اي از سوي دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور به رسم يادبود و به مناسبت روز خبرنگار به خانواده شهيد خبرنگار روح‌الله مؤمنيان اعطا شد.

دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور تصريح کرد: شهيد خبرنگار روح‌الله مؤمنيان علي‌رغم اينکه جانباز هم شده بودند، اما با اين اوصاف بازهم مرتب به جبهه مي‌رفتند و اساساً اين شهيد جستجوگر شهادت بودند و اين توفيق حاصل شد که ما به ديدار اين خانواده عزيز و پدر و مادر اين شهيد گرانقدر برسيم و اين خانواده و بستگانشان چندين شهيد را تقديم انقلاب اسلامي کرده‌اند.

وي افزود: ما همواره بايستي حافظ فرهنگ شهادت در کشورمان باشيم؛ زيرا فرهنگ شهادت بخش اساسي فرهنگ اهل‌بيت‌(ع) هست و ما مشاهده مي‌کنيم که همه امامان معصوم‌(ع) در واقع يا مقتول شدند يا مسموم شدند و همه آن براي اين بوده که راه شهادت همواره هموار باشد.

موالي زاده با بيان اينکه اين بزرگ‌ترين افتخار براي يک بشر است که به مرتبه رفيع شهادت نائل شود، خاطرنشان کرد: همه ما بايد کمک کنيم که جمهوري اسلامي که در واقع بر پايه خون شهدا بنا شده است به دست صاحب اصلي آن يعني امام زمان(عج) سپرده شود و حکومت عدل جهاني به حول و قوه الهي برقرار شود و اين آرمان‌هاي امام عظيم و شأن و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و هر آنچه در فرهنگ شهادت وجود دارد و موج مي‌زند و فرهنگ اهل‌بيت عصمت و طهارت‌(عج) و فرهنگ مقاومت و سازش‌ناپذيري و ايستادگي در مقابل دشمنان اين فرهنگ در جامعه ما نهادينه ‌شده اثر خودش را بگذارد و خواهد گذاشت.

شايان ذکر است؛ خبرنگار بسيجي، شهيد روح‌الله مؤمنيان در 30 ارديبهشت‌ماه سال 1365 در جريان عمليات پاتک مهران و در منطقه مهران در حالي‌که 19 سال داشت، به فيض بزرگ شهادت نائل شد و به‌سوي معبود حقيقي‌اش پرکشيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان