تاریخ 1397/05/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان خبر داد؛
19 هتل استان در دست ساخت

سرويس خبر

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: 19 پروژه ساخت هتل با پيشرفت متوسط 40 درصد در اين استان در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «محمد جهانشاهي» در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان، افزود: اين پروژه‌ها با سرمايه‌گذاري بيش از پنج هزار ميليارد ريال در حال انجام است و زمينه اشتغال بيش از يک هزار نفر را فراهم مي‌کنند.

وي با بيان اينکه با بهره‌برداري از اين هتل‌ها، 978 تخت به ظرفيت اقامتي استان افزوده مي‌شود، گفت: با بهره‌برداري از اين پروژه‌ها، ظرفيت اقامتي استان دو برابر افزايش مي‌يابد.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان افزود: يکي از مهم‌ترين طرح‌هاي اشتغال‌زا در زمينه اقتصاد مقاومتي، راه اندازي اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي است و با راه اندازي اين اقامتگاه‌ها، زمينه اشتغال جوامع محلي و روستاييان فراهم مي‌شود.

وي، يکي از اولويت‌هاي اين اداره کل را اجراي پروژه‌هاي مشارکتي عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 6 پروژه مشارکتي با همکاري اين اداره کل و بخش خصوصي در حال انجام است که اين تعداد تا پايان امسال به 25 پروژه مي‌رسد.

جهانشاهي، اجراي اين پروژه‌ها را در تحقق اقتصاد مقاومتي، کاهش هزينه‌هاي دولت و اشتغالزايي موثر دانست.

سرپرست معاونت گردشگري و سرمايه‌گذاري اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان نيز با بيان اينکه، گردشگري يکي از بهترين ظرفيت‌ها براي ايجاد فرصت‌هاي جديد شغلي است، گفت: در حال حاضر 60 اقامتگاه بوم‌گردي در اين استان فعال است.

«رحمان فرماني» افزود: بر‌اساس تقاضاهاي ارايه شده، تعداد اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي استان تا پايان امسال به 100 واحد افزايش مي‌يابد.

وي گفت: اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي استان سمنان تا پايان امسال زمينه اشتغال 200 نفر را فراهم مي‌کنند و ظرفيت پذيرش يک هزار و 500 نفر مسافر و گردشگر را خواهند داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان