تاریخ 1397/05/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان:
اکوماراتن جنگل ابر زمينه‌ساز معرفي استان سمنان است

سرويس خبر

مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: برگزاري اکوماراتن جنگل ابر زمينه‌ساز معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري و جاذبه‌هاي استان سمنان است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «محمد جهانشاهي» امروز و در اولين نشست هماهنگي اکوماراتن جنگل ابر که با حضور جمعي از مسئولان، سازمان‌هاي مردم نهاد و بخش خصوصي در اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان برگزار شد، افزود: اکوماراتن جنگل ابر، برد تبليغاتي بسيار خوبي براي معرفي استان دارد.

وي گفت: اکوماراتن جنگل ابر با هدف معرفي پتانسيل‌هاي گردشگري استان سمنان، توسعه پايدار و حفاظت از منابع طبيعي انجام مي‌شود.

مدير برگزاري اکوماراتن جنگل ابر نيز در رابطه با با اين رويداد گفت: اولين اکوماراتن جنگل، هشتم شهريور ماه در استان سمنان برگزار مي‌شود.

«معين افضلي» با اشاره به اينکه اين اکوماراتن در جنگل ابر شاهرود در دو بخش ماراتن 42 کيلومتر و نيمه ماراتن 21 کيلومتر برگزار مي‌شود، افزود: اکوماراتن سمنان يک رويداد گردشگري ورزشي است که با حمايت اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان برگزار مي‌شود.وي با بيان اينکه اين رويداد تا کنون در سال‌هاي 2016 و 2017 در بيابان لوت استان کرمان اجرا شده است، افزود: معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري، فراهم شدن زمينه حضور گردشگران خارجي و پخش مستندهاي اين برنامه از شبکه‌هاي ملي و بين‌المللي از جمله دستاوردهاي اين رويداد بوده است.وي افزود: اين مسير پس از گذشتن از روستاي قطري و جنگل‌هاي باستاني هيرکاني و درختان سرخدار و... انجام مي‌شود.افضلي از حضور دوندگان بين‌المللي در اين اکوماراتن خبر داد و گفت: دوندگاني از جمله "پائولو ونتوريني" دارنده رکورد گينس از کشور ايتاليا که در تابستان 2017 موفق به ثبت رکورد جديد از دويدن در کوير لوت به عنوان گرمترين منطقه کره زمين به مدت 12 ساعت شده است و "محمد الحنصال" از دوندگان مطرح و صاحب نام اولترا ماراتن کشور مراکش برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه تا کنون در ايران اکوماراتن جنگلي برگزار نشده است، گفت: برگزاري اين رويدادها در تغيير نگاه جهان به ايران موثر است.

افضلي از حضور 50 دونده مطرح کشوري در اين اکوماراتن خبر داد و افزود: در نظر است اين اکوماراتن در سال آينده و در استان سمنان در سطح بين الملل برگزار شود.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان نيز در اين جلسه از تلاش‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان براي معرفي ابعاد گردشگري استان، قدرداني کرد و گفت: برگزاري اين اکوماراتن مي‌تواند نقش موثري در معرفي هر چه بيشتر ظرفيت‌هاي استان داشته باشد.

«علي اصغر جمعه اي» با بيان اينکه تمامي نقاط استان سمنان داراي جاذبه توريستي است، افزود: برگزاري رويدادهاي گردشگري در معرفي ظرفيت‌هاي ناشناخته استان موثر است.

اولين اکوماراتن جنگل در استان سمنان هشتم شهريور ماه در جنگل ابر شاهرود برگزار مي‌شود.

منطقه ابر در 40 کيلومتري شمال شرقي شهرستان شاهرود واقع شده است. اين منطقه که به نام جنگل‌هاي ابر معروف است در ارتفاعات آن عمدتاً به صورت چمنزار و يا مراتع مشجر و در پايين دست آن به جنگل با گونه‌هاي متنوع ديده مي‌شود. به دليل فراگيري سطح جنگل با ابر، در اين جنگل روياي قدم زدن روي ابرها محقق مي‌شود.

علاقمندان براي شرکت و ثبت نام در نخستين اکوماراتن جنگل در استان سمنان مي‌توانند به پايگاه اينترنتي به آدرس www.luttravel.com مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان