تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده مردم سمنان در مجلس:
بسياري از قوانين پس از سال‌ها اجرا نمي‌شود
قانون توزيع عادلانه آب اجرا شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر در مجلس با بيان اينکه بسياري از قوانين پس از سال‌ها اجرا نمي‌شود، گفت: قانون توزيع عادلانه آب بايد اجرا شود.

احمد همتي در نشست شوراي اداري استان سمنان با حضور مسؤولان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان در سالن اجتماعات اداره کل تأمين اجتماعي سمنان، با اشاره به ضرورت حفظ وحدت و تلاش براي خنثي کردن توطئه دشمنان بيان کرد: وظيفه آحاد مردم در وهله کنوني حفظ وحدت و انسجام ملي است و موج مثبت در کشور در چند ماه اخير ايجاد شده و بايد ادامه يابد.

همتي با اشاره به اهميت تقويت عقلانيت در امور بيان کرد: اين مسأله بايد بيش از هر زمان ديگر مورد توجه قرار گيرد و براي پيشبرد اهداف در برنامه‌ريزي‌ها و اجرا نيازمند عقلانيت هستيم.

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر در مجلس صداقت در کار مسؤولان را از عوامل جلب اعتماد مردم و همکاري و همراهي آنان در مسائل و بحران‌ها دانست و گفت: هر چه مردم بيشتر شاهد صداقت در کار مسؤولان باشند، در بحث تعامل و همراهي نيز نقش پررنگ‌تري خواهند داشت.

وي با اشاره به ضرورت اجراي قانون که راهکار حل بسياري از مشکلات است، به نقدي که به دولت از سوي مجلس در اين زمينه وارد مي‌شود، اشاره کرد و اظهار داشت: محور در کشور بايد قانون باشد؛ بسياري از قوانين مصوب اما سال‌ها اجرا نمي‌شود و بايد توضيحي براي عدم اجراي قوانين باشد يا براي اجراي آن تدبير شود.

همتي با بيان اينکه سال‌ها روي اين قوانين کار شده، ادامه داد: دولت در زمان تصويب، اين قوانين را پذيرفته اما اکنون بلاتکليف است.

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر در مجلس اجراي اين قوانين مصوب را در برون‌رفت کشور از مشکلات اثرگذار دانست و تصريح کرد: قانون اصلاح الگوي مصرف يکي از قوانيني است که در شرايط بحراني کمک‌حال کشور است.

وي به قابليت استان سمنان و معين بودن اين استان در مواقع ضروري اشاره و اضافه کرد: استان سمنان از وسعت زيادي برخوردار بوده و در بحث آمايشي به‌عنوان يک منطقه استراتژيک ثبت شده است و بايد از مجموع ظرفيت‌هاي استان، به نفع تحولي در اقتصادي کشور و استان بهره برد.

همتي با اشاره به اينکه از ظرفيت‌هاي استان بايد به‌درستي و به نفع استان استفاده شود، خاطرنشان کرد: اميدواريم در برنامه‌ريزي‌هاي دولت توجه به اين ظرفيت‌ها مدنظر قرار گيرد.

وي بيان کرد: براي رسيدن به اهداف، استان در بحث تأمين منابع آبي نيازمند توجه ويژه است و طرح بحث‌هاي قومي و قبيله‌اي در توزيع منابع آبي نبايد کشور را دچار چالش کند.

همتي افزود: با محوريت قانون و اجراي قانون توزيع عادلانه آب و قوانين مرتبط ديگر کمتر دچار مشکلات خواهيم شد.

وي به ضرورت اجرايي شدن طرح‌هاي اولويت‌داري که در سفر رئيس‌جمهوري مصوب شده اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار مي‌رود براي سفر رئيس‌جمهور به سمنان هماهنگي به عمل‌ آيد و رئيس‌جمهوري با سفر به شهرهاي اصلي در جريان مسائل مشکلات مردم قرار گيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان