تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برترين کمانداران رقابت‌هاي رده بندي کشوري مشخص شدند

سرويس ورزشي:

مرحله سوم رقابت‌هاي رده بندي کشوري تيراندازي با کمان در رشته‌هاي کامپوند و ريکرو زنان و مردان روز جمعه در مجموعه ورزشي آزادي مهديشهر با معرفي برترين کمانداران پايان يافت.

در اين رقابت‌ها 162 کماندار زن و مرد در روزهاي چهارم و پنجم مرداد از استان‌هاي آذربايجان شرقي و غربي، اصفهان، البرز، تهران، سيستان و بلوچستان، سمنان، خراسان شمالي، خراسان رضوي، فارس، کرمان، کيش، همدان، مازندران، گلستان و يزد در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند با يکديگر به رقابت پرداختند.

مسابقات رنکينگ‌ تيراندازي با کمان رشته ريکرو‌ روز پنجشنبه و رشته کامپوند با معرفي نفرات برتر پايان يافت.

رييس کميته مسابقات تيراندازي با کمان کشور به ايرنا گفت: در مسابقات تيراندازي با کمان رشته ريکرو در بخش زنان، مليکا عبدالکريمي از کيش بر سکوي قهرماني ايستاد، سمانه رمضان‌پور و مبينا فلاح هر دو از يزد به ترتيب عناوين دوم تا سوم را کسب کردند.

محبوبه شهرياري افزود: بخش مردان اين رشته، حسن دلشاد از تهران عنوان قهرماني را کسب کرد و محمد رباني از خراسان شمالي و ميلاد وزيري از آذربايجان شرقي به ترتيب دوم و سوم شدند.

وي تصريح کرد: در پايان رقابت‌هاي تيراندازي با کمان رشته کامپوند در بخش زنان، سارا تبيان از بوشهر، نازنين بخت‌پور از البرز و شيوا بختياري از همدان به ترتيب عناوين اول تا سوم را به نام خود ثبت کردند.

وي يادآور شد: در همين رشته و در بخش مردان نيز پس از جابر خوش گز از البرز که عنوان قهرماني را کسب کرد، امير محمد قربان‌زاده از مازندران و محمد معدن‌دار از قزوين به ترتيب عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

شهرياري ادامه داد: 10 داور فدراسيون تيراندازي با کمان و سه داور از استان سمنان، قضاوت اين رقابت‌ها را بر عهده داشتند.

وي سطح کيفي اين مسابقات را مطلوب ارزيابي و اضافه کرد: برخي از بازيکنان شرکت کننده اين مسابقات، اعضاي اعزامي تيم ملي به مسابقات جاکارتا هستند و در مجموع بازيکنان تبحر خوبي در بازي از خود نشان دادند.

بازي‌هاي آسيايي 2018 از 27 مرداد تا 11 شهريور ماه امسال به ميزباني شهر جاکارتاي اندونزي برگزار مي‌شود. کاروان ورزشي ايران با 380 ورزشکار در 44 رشته و ماده ورزشي در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کند.

کمان ريکرو يا چهارخم شبيه کمان‌هاي سنتي است و از سه قسمت اصلي قبضه، بازو و زه تشکيل شده، در اين کمان از دستگاه نشانه روي بدون عدسي و لنز استفاده مي‌شود، کمان کامپوند يا ترکيبي شامل سه يا چهار تکه زه و قرقره است که قدرت پرتاب بيشتري دارد و ورزشکار اين رشته نيز بايد از آمادگي جسماني بيشتري برخوردار باشد.

به گزارش ايرنا، استان سمنان بيش از 33 هزار ورزشکار سازمان يافته دارد که از اين تعداد دست کم 250 ورزشکار در رشته‌هاي تيراندازي فعاليت دارند، اين استان در سال‌هاي اخير از قطب‌هاي پرورش ورزشکار در اين رشته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان