تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير ورزش و جوانان در اصفهان مطرح کرد؛
مي‌توانيم در جام ملت‌هاي آسيا کارهاي بزرگي انجام بدهيم
تا پايان دولت دوازدهم تمام پروژه‌هاي ورزشي ساماندهي مي‌شود

سرويس ورزشي:

وزير ورزش و جوانان در حاشيه سفر خود به استان اصفهان و بازديد از استخر شهرستان اردستان گفت: از هفته دولت تقريبا هر هفته يک پروژه ورزشي افتتاح مي‌کنيم.

دکتر مسعود سلطاني‌فر در بخشي از سفر يک روزه خود به استان اصفهان، به شهرستان اردستان رفت و از پروژه‌هاي عمراني ورزشي اين شهر بازديد کرد.

وزير ورزش و جوانان در حاشيه بازديد از استخر شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران گفت: امروز بازديد خوبي از پروژه‌هاي ورزشي چندين شهر داشتيم که بعضي از آنها در حال ساخت و بعضي ديگر در مرحله بهره برداري است. پروژه‌هاي نيمه تمام عمراني از هفت يا هشت سال قبل آغاز شده اما طي سال گذشته و امسال پيشرفت قابل توجهي داشته است.

وي افزود: در تلاشيم با استفاده از منابع ملي و استاني و اراده و عزمي که بين مسئولين و مردم اين استان وجود دارد اکثر پروژه‌هاي ناتمام اين منطقه را تا پايان امسال يا سال 98 به اتمام برسانيم.

دکتر سلطاني‌فر سرانه ورزشي شهرستان‌هاي نطنز و اردستان را مطلوب توصيف کرد و گفت: مشکلات اصلي در بخش نگهداري و تعميرات اماکن ورزشي است که بايد فکر اساسي بشود.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به چهلمين فجر پيروزي انقلاب اسلامي گفت: در دهه فجر امسال بنا داريم بسياري از پروژه‌هاي ورزشي را که بعضي از آنها حتي از حدود 15 سال پيش ناتمام مانده را به بهره برداري برسانيم و بسياري ديگر را هم تا پايان کار دولت دوازدهم به سرانجام برسد و از بلاتکليفي رها شود.

دکتر سلطاني فر ادامه داد: خوشبختانه برنامه ريزي کرديم که بسياري از اين پروژه‌ها از جمله دو استاديوم 15000 نفري در زنجان و اروميه، دو پيست دوچرخه سواري در کرمان و رشت، يک سالن سرپوشيده دووميداني در اردبيل و تعدادي استاديوم 5 هزار نفره را در مناطق مختلف کشور به سر و سامان برسانيم تا از هفته دولت امسال تقريبا هر هفته يک پروژه ورزشي را به بهره برداري برسانيم تا در جهت گسترش ورزش همگاني و قهرماني مورد استفاده عموم مردم و ورزشکاران قرار گيرد.

وي افزود: برنامه ريزي ما به شکلي است که تا پايان دولت دوازدهم 10 استاديوم 5 هزار نفره فوتبال، 3 پيست دوچرخه سواري، 3 سالن سرپوشيده دووميداني و باقي استاديوم‌هاي 15 هزار نفره را تکميل و به بهره برداري برسانيم. با مديريتي که در منابع داشتيم و نظارتي که تمام تيم‌هاي اجرايي در وزارت ورزش و ادارات کل استان‌ها دارند بتوانيم به روند خاتمه و بهره برداري اين پروژه‌ها سرعت دهيم.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به سال پر رويداد ورزش ايران ادامه داد: ابتدا با دلاوري‌هاي بازيکنان و پشتيباني خوبي که انجام داديم جام جهاني فوتبال را با نتيجه تاريخي و آبرومند به پايان برديم. در دهه آخر مرداد و دهه اول شهريور بازي‌هاي آسيايي جاکارتا را پيش رو داريم، بعد از آن مهر ماه المپيک جوانان و تقريبا در اواخر سال سال هم مسابقات جام ملت‌هاي آسيا در انتظار ماست که اميدواريم با تدارک و برنامه ريزي بعد از 40 سال آقايي خود را در فوتبال آسيا اثبات کنيم هرچند در رنکينگ فيفا مدت‌هاست آقاي آسيا هستيم.

دکتر سلطاني فر با اشاره به فعاليت سمن‌ها در کشور گفت: در سال 91 که سازمان‌هاي مردم نهاد کار خود را رسما شروع کردند تعداد آنها کمتر از 100 عدد بود اما الان به مرز 2000 عدد رسيده است. به لحاظ کيفي هم در زمينه توانمندسازي سمن‌ها و حضورشان در جامعه براي کمک به دولت کار مي‌کنيم تا سال به سال شاهد توسعه کمي و کيفي سمن‌ها باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان