تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نشست دکتر ملک‌زاده با هيات رئيسه و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان

سرويس خبر

در ادامه سفر يک روزه دکتر ملک‌زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر ملک‌زاده با هيات رئيسه و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در سالن امام جواد (ع) ستاد مرکزي دانشگاه ديدار و گفت ‌و‌گو کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر ملک‌زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بيان کرد: با توجه به اين که ده درصد از اعضاي هيات علمي کشور، از جامعه پزشکي هستند و سي درصد توليدات علم در کشور در حوزه علوم پزشکي مي‌باشد؛ مي‌توان گفت سهم توليدات جامعه پزشکي سه برابر نيروي انساني آن مي‌باشد.

دکتر ملک‌زاده اظهار داشت: کشور ايران در بين کشورهاي دنيا در زمينه علوم پزشکي، رتبه 17 و از بين دانشمندان يک درصد برتر دنيا، کشور ما رتبه 50 را کسب نموده و با توجه به درصدهاي مذکور جايگاه علمي ما از 49 به 17 ارتقاء يافته.

وي افزود: دانشمندان جوان ما با توجه به جايگاه علمي خوبي که در جهان دارند و همچنين پتانسيل بالا، دانشمندان جوان مي‌توانند جزء دانشمندان برتر دنيا باشند.

معاون تحقيقات و فناوري وزير بهداشت تصريح نمود: اين سفر يک روزه به دانشگاه را به فال نيک مي‌گيريم و اين معاونت آمادگي خود را در راستاي کمک به اين دانشگاه در هر حوزه پژوهشي اعلام نموده و تلاش نماييد در يک حوزه خاص ارتقاء يافته و محصول دانش بنيان را توليد و به مرحله فروش و صادرات برسانيد.

دکتر دانايي سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان اذعان نمود: دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان مسير مشخصي براي حوزه پژوهشي دانشگاه ترسيم نموده و اميدوارم با هدايت و حمايت جنابعالي و همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بتوانيم آينده خوبي را در اين حوزه شاهد باشيم.

دکتر وطن پور رئيس مرکز توسعه فناوري سلامت وزارت بهداشت نيز بيان کرد: با توجه به ارتقاء و پيشرفت جايگاه پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، مي‌توان گفت که توقع و خواسته‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از اين دانشگاه افزايش يافته و اميدوارم بتوانيد با تلاش و همکاري بيشتر جامعه پژوهشي اين دانشگاه، جايگاه مرتفع تري را در سطح کشور و هم تراز با دانشگاه‌هاي مادر کسب نماييد.

وي افزود: حوزه سلامت براي خريد محصولات سلامت محور آمادگي کامل دارد و شما در مراکز فناوري و با همکاري شرکت‌هاي دانش بنيان ضمن بررسي نيازهاي جامعه، تحقيقات خود را به محصولات تبديل نماييد.

در ادامه اين نشست مديران پژوهشي و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با طرح موضوعات مختلف پژوهشي، ديدگاه‌هاي خود را بيان داشته و مديران وزارتي حوزه پژوهش با ارائه راهکارهاي عملياتي به موضوعات مطرح شده پاسخ دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان