تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرعامل شرکت توزيع برق در جمع نمايندگان مردم استان سمنان:
تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و توسعه انرژي‌هاي تجديد پذير صرفاً تنها گزينه است

سرويس خبر

نشست هم‌انديشي مديران ارشد صنعت آب و برق با نمايندگان مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي و فرمانداران شهرستان‌هاي استان سمنان برگزار شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين نشست گفت: مديريت سمت تقاضا يک نياز واقعي است و تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و مديريت مصرف و توسعه انرژي‌هاي تجديد پذير براي توليد برق صرفاً بهترين گزينه نيست، تنها گزينه است.

سيدمحمد موسوي‌زاده به علل کاهش سطح توليد نيروگاه‌ها، افزايش مصرف برق و خاموشي‌هاي اخير اشاره کرد و افزود: محدوديت توليد برق در نيروگاه‌هاي برق آبي به دليل کاهش بارندگي‌ها و کم شدن ذخيره آب سدها در توليد نيروگاه‌هاي برق آبي، از 11 هزار مگاوات به پنج هزار مگاوات کاهش يافته است.

وي با عنوان اين که افزايش همزمان دماي کل کشور به صورت متوسط بين يک تا 1.5درجه سانتي گراد، از ديگر علل افزايش مصرف انرژي است يادآور شد: افزايش سطح رفاه و تغيير رفتار مصرفي مشترکان از سمت کولرهاي آبي به سمت کولرهاي گازي و اسپيلت‌هاي غير استاندارد، از جمله مواردي است که منجر به زياده روي در مصرف انرژي الکتريکي شده است.

وي تصريح کرد: کاهش ميزان مصرف پيک بار از طريق کنترل مستقيم نرخ تعرفه‌ها مبتني بر فصول و زمان‌هاي مختلف، کاهش هزينه توليد و صرفه جويي در سرمايه با بهبود ضريب بار و بهينه کردن مصرف به طوري که نياز به ساخت نيروگاه جديد براي پوشش مصرف پيک نباشد، از جمله اين سياست گذاري‌ها به شمار مي‌رود.

مهندس موسوي‌زاده با ابراز اين که 17 واحد کوچک و بزرگ در بخش مولدهاي مقياس کوچک در نقاط مختلف استان راه‌اندازي شده اظهار داشت: با هماهنگي و سرمايه‌گذاري که توسط يک سرمايه‌گذار به عمل آمده تا شهريور ماه امسال يک نيروگاه برق آبي مقياس کوچک بين دو تا سه مگاوات آماده بهره‌برداري خواهد بود.

وي ضمن تاکيد بر بهره‌مندي مناسب از انرژي‌هاي نو و تجديدپذير و حمايت لازم از سرمايه‌گذاران اين بخش در استان، خاطرنشان کرد: تا پايان امسال، حدود 10 مگاوات نيروگاه‌هاي تجديد‌پذير و مقياس کوچک(DG) در استان وارد مدار خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان