تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شهميرزاد و همدان خواهر خوانده مي‌شوند

سرويس خبر

نشست توسعه ظرفيت‌هاي گردشگري شهميرزاد با حضور ارگي فرماندار شهرستان مهديشهر، محمد صالح لقمانيان شهردار شهميرزاد، اسماعيلي زاده، ابونوري و نجابت رياست و اعضاي شوراي اسلامي شهر شهميرزاد و مديران واحدهاي شهرداري شهميرزاد باتفاق شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان در سالن اجتماعات شوراي اسلامي شهر گردشگري همدان برگزار شد.

در ابتداي جلسه دکتر مولوي رياست شوراي اسلامي شهر همدان اعلام کرد: همدان و شهميرزاد ظرفيت‌هاي مشترکي از جمله در حوزه گردشگري دارند که بايد از اين اشتراکات در امر توسعه و پيشرفت اين دو شهر بهره گرفت.

وي اضافه کرد: ايجاد تعاملات فرهنگي و گردشگري بين مديريت شهري کهن شهر همدان و شهميرزاد باعث مي‌شود که از تجربيات هم در بخش گردشگري استفاده کرده و رونق گردشگري را ايجاد کرد.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان به درخواست رئيس شوراي اسلامي شهر شهميرزاد در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگي دو شهر همدان و شهميرزاد اشاره کرد و گفت: هر چه تعاملات بين شهرها بيشتر باشد رضايتمندي بيشتري بين مردم ايجاد مي‌شود.

وي با بيان اينکه شهميرزاد در مسير زائران حرم امام رضا (ع) قرار گرفته افزود: مي‌توان از اين ظرفيت با تبليغات نمايشگرهاي شهري رويداد همدان2018 در اين محور گردشگري استفاده کرد.

دکتر مولوي اظهار کرد: اميدواريم طرح خواهرخواندگي همدان و شهميرزاد در صحن شوراهاي شهر همدان و شهميرزاد مطرح و تصويب شود تا همه با همکاري و تعامل هم بتوانيم دولت تدبير و اميد را در رسيدن به اهداف نظام که همان خدمت‌رساني به مردم است کمک کرده و از پيچ و خمي که دشمنان اين مرز و بوم ايجاد کرده‌اند بسلامت عبور کنيم.

در ادامه دکتر ارگي فرماندار شهرستان مهديشهر نيز ضمن تشکر از ميزباني خوب همدان از اين هيأت همراه به بيان ظرفيت‌هاي شهر همدان پرداخت و گفت: همدان با وجود طبيعت زيبا و تاريخي که دارد در سطح ملي و بين المللي به خوبي معرفي نشده است.

ارگي با بيان اينکه گردشگري سومين شاخصه اقتصاد جهان محسوب مي‌شود، افزود: همدان شاخصه گردشگري خوبي دارد و بايد اين شاخصه کهن شهر زيبا به خوبي اطلاع رساني شود.

وي با اشاره به اينکه شهر شهميرزاد نيز جزء 14 شهر نمونه گردشگري ايران است، اضافه کرد: شهميرزاد و همدان شاخصه‌هاي مشترکي در امر گردشگري دارند و مي‌توان از اين ظرفيت در تبادلات گردشگري استفاده کرد.

فرماندار مهديشهر در اين جلسه اعلام کرد: شهر نمونه گردشگري بين المللي شهميرزاد به عنوان نگيني در کنار کوير مي‌درخشد.

در ادامه اسماعيلي زاده رياست شوراي اسلامي شهر شهميرزاد نيز به بيان جاذبه‌هاي گردشگري شهميرزاد پرداخت و گفت: صنعت گردشگري يکي از صنايع پاک و درآمدزايي است که در اين زمينه بخش خصوصي نقش اول را بايد ايفاء کند.

اسماعيلي زاده با تأکيد بر رفع موانع سرمايه‌گذاري اظهار کرد: منابع و ظرفيت‌هاي گردشگري بالايي در دو شهر همدان و شهميرزاد وجود دارد که بايد با مديريت و تعامل با هم در راستاي رونق صنعت گردشگري گام برداريم چرا که اين اقدام رونق اقتصادي دو شهر را هم به دنبال خواهد داشت.

سپس مهندس لقمانيان شهردار شهميرزاد نيز به ظرفيت‌هاي گردشگري شهميرزاد اشاره کرد و گفت: در اين شهر ساخت و سازها را محدود کرده‌ايم و بيشترين هدف ما حفظ باغات و بافت شهر است تا به خانه باغات آسيبي وارد نشود.

محمد صالح لقمانيان براي تعاملات گردشگري و فرهنگي اعلام آمادگي کرد و افزود: مي‌توانيم در انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگي خيابان يا بلواري را در دو شهر همدان و شهميرزاد به نام اين دو نامگذاري کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان