تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار سمنان خبر داد:
تهيه بانک اطلاعاتي بيماران خاص شهرستان سمنان با همکاري دستگاه‌هاي بيمه‌گر و انجمن‌ها

سرويس خبر

جلسه کميسيون ارتقاء امنيت اجتماعي با موضوع بيماران خاص شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان جلسه کميسيون ارتقاء امنيت اجتماعي با موضوع بيماران خاص شهرستان در محل دفتر انجمن بيماران MS برگزار شد.

در اين جلسه که با بيان مسائل و مشکلات پيش روي بيماران ام‌اس توسط مسئولين انجمن ، ارائه گزارش عملکرد و خدمات ارائه شده در سال گذشته به بيماران خاص توسط اعضاء همراه بود سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس کميسيون ارتقا امنيت اجتماعي شهرستان سمنان با اشاره به ثبت آمار 293 بيمار ام‌اس در انجمن ام‌اس شهرستان سمنان از ارائه خدمات بسته حمايتي، آموزشي، معشيتي و... به بيماران خبر داد و گفت از اين تعداد 211 نفر زن و 82 نفر مرد مي‌باشند.

وي ارتقا امنيت اجتماعي و عمومي جامعه را يکي از مهمترين اهداف و دغدغه‌هاي دولت عنوان نمود و افزود شناخت تهديدها و فرصت‌ها در جامعه به عنوان يکي از اهداف مهم کميسيون در دستور کار مديران قرار دارد.

وي با اشاره به افزايش تعداد بيماران در 20 سال اخير بر تجميع خدمات و تعامل في مابين دستگاه‌ها با انجمن‌ها در ارائه خدمات را ضروري عنوان و بر توجه استفاده از ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد و خيرين بخش سلامت تاکيد نمود.

وي وجود بانک اطلاعاتي جامع در خصوص بيماران خاص در کمک رساني مطلوب مثمرثمر عنوان نمود و از تهيه بانک اطلاعاتي بيماران خاص شهرستان سمنان با همکاري دستگاه‌هاي بيمه‌گر و انجمن‌ها در سال 97 خبر داد.

سيد عباس دانايي فرماندار با اشاره به اقدامات مطلوب دولت در حوزه سلامت از پرداخت 90 درصدي هزينه‌هاي درماني بيماران خاص خبر داد.

در پايان پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد: دستگاه‌هاي بيمه‌گر نسبت به تهيه گزارشي جامع از ميزان خدمات ارائه شده به بيماران خاص،، ساماندهي و تجميع خدمات از سوي دستگاه‌ها، تهيه بانک اطلاعاتي بيماران خاص و...اقدام لازم مبذول گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان