تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تاثير مناسب موکب‌ها در کاهش تصادفات و سوانح رانندگي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده انتظامي استان به برپايي موکب‌ها در مسير زائران امام رضا(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: اين اقدام، تاثير مناسبي بر کاهش تصادفات و سوانح رانندگي دارد البته براي افزايش اين نقش، پليس بايد بر محل دايرکردن موکب‌ها نظارت داشته باشد. سردار "روح الامين قاسمي" در دومين جلسه قرارگاه کاهش تصادفات فرماندهي انتظامي استان فرارسيدن سالروز ولادت باسعادت امام رضا(عليه‌السلام) را تبريک گفت و بر فراهم کردن شرايط مطلوب براي پذيرايي مناسب از زائران بارگاه ملکوتي ثامن‌الحجج(ع) تاکيدکرد.

اين مسئول انتظامي با اشاره به قرار گرفتن سمنان در مسير مشهد مقدس اظهار داشت: 540 کيلومتر از جاده اصلي و بين المللي تهران- مشهد در محدوده اين استان قراردارد و سالانه ميليون‌ها نفر از هموطنان براي زيارت امام هشتم، از اين جاده کويري عبور مي‌کنند. وي در همين راستا، توجه بيشتر مديران و مسئولان کشوري به اين محور را براي پيشگيري از سوانح رانندگي و تصادفات در آن و حفظ جان مردم خواستار شد.

سردار قاسمي، ايجاد جاذبه‌هاي بين‌راهي از جمله راه‌اندازي مجتمع‌هاي تفريحي گردشگري همچنين تلاش مضاعف در رفع نقاط حادثه خيز که به افزايش ايمني راه مي‌انجامد را از جمله اقدامات مهمي برشمرد که پيشگيري از تصادفات را در اين جاده به همراه خواهد داشت. مسئول سازي تمام نهادها و دستگاه‌هايي که ماموريت آنها به نوعي با حوادث رانندگي مرتبط مي‌شود نکته مهم ديگري بود که در اين نشست مورد تاکيد سردار قاسمي قرارگرفت.

وي در پايان با بيان اين که بايد سهم و نقش دستگاه‌ها مشخص و به آنان اعلام شود، مطالبه اين موارد را براي پيشگيري از تصادفات ضروري خواند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان