تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برخورد با پزشکاني که از بيمار پول بگيرند
تغييري در قيمت داروها ايجاد نشده است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل بيمارستان سيناي سمنان با بيان اينکه تغييري در قيمت داروها ايجاد نشده است، تأکيد کرد: برخورد با پزشکاني که بابت خدمات‌دهي در بيمارستان از بيمار پول بگيرند، با قوت انجام مي‌شود.

حميدرضا همتي در نشست خبري با اصحاب مطبوعات و رسانه که در سالن کنفرانس بيمارستان سيناي سمنان برگزار شد، بيان کرد: ارائه خدمات تشخيص و درمان به 9 هزار و پنج بيمار از تيرماه سال گذشته تا امروز انجام شده است و دو هزار و 715 بيمار طي اين مدت در اين بيمارستان تحت عمل جراحي قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: از بيش از 9 هزار بيمار، چهار هزار و 205 بيمار در بخش‌هاي بستري و چهار هزار و 800 بيمار نيز به‌صورت سرپايي از اين مرکز درماني خدمات گرفتند.

مديرعامل بيمارستان سيناي سمنان علت طولاني شدن دوره ساخت اين بيمارستان را چالش نقدينگي و مشکلات اقتصادي دانست و تأکيد کرد: علي‌رغم مشکلات موجود، کارکنان از لحاظ دريافت حقوق و مزايا به‌روز هستند.

همتي ميزان سرمايه‌گذاري خالص در اين بيمارستان را 60 ميليارد تومان عنوان کرد و يادآور شد: براي تجهيز ساير بخش‌ها، نيازمند 15 تا 20 ميليارد تومان اعتبار هستيم. وي از راه‌اندازي حدود 60 تخت در اين بيمارستان خبر داد و افزود: بخش ويژه بيمارستان نيز آماده تخت‌گذاري است.

همتي با تأکيد بر اينکه تمام سياست‌گذاري اين بيمارستان در چارچوب ضوابط و بر مدار حقيقت است، گفت: ميزان رضايتمندي بيماران و مردم از اين بيمارستان در بحث کادر درماني، 95 درصد و در بحث انتظامات، 98 درصد است.

مديرعامل بيمارستان سيناي سمنان در پاسخ به سؤال خبرنگاري مبني بر علت راه‌اندازي اين مرکز با توجه به تعدد مراکز درماني در سمنان گفت: هويت‌سازي براي جامعه پزشکي، ارائه خدمات خصوصي به بيماران، خلوت شدن بيمارستان‌هاي دولتي و جلوگيري از خروج نيروي متخصص از عوامل مهم راه‌اندازي اين مرکز بوده است.

وي با اشاره به کيفي بودن خدمات اين مرکز، انتخاب مراکز درماني خصوصي را حق بيماران دانست و تأکيد کرد: پزشکان به بهانه تبليغ براي اين بيمارستان حق ندارند خدمات خود در مراکز دولتي کم کنند و اگر با مواردي در اين بحث مواجه شويم، با آنان برخورد خواهد شد.

همتي درباره اظهارات خبرنگار ديگر که گفته بود برخي از پزشکان به بهانه ارجاع بيماران به اين مرکز خدمات در بيمارستان دولتي را آن‌طور که بايد ارائه نمي‌دهند، گفت: داير کردن اين مرکز و انتخاب آن توسط بيمار امري ضروري بوده و اجباري به بيماران در انتخاب مراکز درماني خصوصي نيست؛ اما پزشکان حق ندارند به بهانه تبليغ براي اين مرکز درماني، از ارائه خدمات مطلوب در بيمارستان‌ها و مراکز درماني دولتي بکاهند.

مديرعامل بيمارستان سينا بيان کرد: در آيين‌نامه‌اي با پزشکان قرار شد که هرگونه ارتباط مالي به‌طور مستقيم با بيمارستان بوده و هرگونه اخذ وجه از بيمار خلاف مقررات است؛ بيمارستان يک صندوق دارد و بيمار مبالغ را به صندوق پرداخت مي‌کند و اگر خلاف اين امر ثابت شود، با متخلفان برخورد خواهد شد. وي تجهيزات و فروش داروها در اين مرکز را به قيمت گذشته اعلام و خاطرنشان کرد: اکنون به‌واسطه افزايش قيمت‌ها، تغييري در قيمت داروها ايجاد نشده است.

همتي از انعقاد قرارداد با تمام بيمه‌هاي پايه و تکميل به‌جز ايران خبر داد و گفت: 3.5 ميليارد تومان از بيمه‌ها مطالبه داريم.

بيمارستان خصوصي سينا پنج هزار و 431 مترمربع زمين در 6 طبقه و 9 هزار ‌مترمربع زيربنا دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان