تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نهم مرداد؛
دومين دوره جشنواره جنگل‌بان، در جنگل ابر شهرستان شاهرود برگزار مي‌شود

سرويس خبر

کارشناس مسئول روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان از برگزاري جشنواره روز جنگل‌بان با رويکرد "جنگل‌بان و خانواده" در نهم مرداد در جنگل ابر شهرستان شاهرود خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، ابوالفضل صيادجو اعلام کرد: اين جشنواره با زيربخش‌هاي "انتخاب جنگل‌بان نمونه"، "انتخاب جنگل‌بان افتخاري"، "من و باباي جنگل‌بانم"، "عشق و افتخار"، برگزار مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به اينکه اين رويداد با هدف تکريم و تجليل از مقام جنگل‌بان و نوع فعاليت آنان، همچنين افزايش آگاهي و شناخت مردم نسبت به جنگل‌بان انجام مي‌شود، تصريح کرد: اين روز فرصتي است براي اداي احترام به کساني که براي حفاظت ازعرصه‌هاي منابع طبيعي استان تلاش صادقانه کرده و در حين انجام وظيفه مجروح شده و يا به مقام شهادت رسيده‌اند.

صيادجو اظهار داشت: جنگل‌بانان مردان بي‌ادعايي هستند که براي حفاظت از عرصه‌هاي طبيعي مورد تهديد، ضرب و شتم قرار مي‌گيرند که تاکنون 15 جنگل‌بان در کشور شهيد و 50نفر مجروح و جانباز شدند.

وي با اشاره به برگزاري جشنواره جنگل‌بانان استان در نهم مردادماه سال جاري در شهر شاهرود گفت: شغل جنگل‌باني با محيط‌باني متفاوت است و به مراتب وظايف جنگل‌بانان خطيرتر و حساس‌تر است.وي تکريم و معرفي شغل طاقت‌فرساي جنگل‌بانان را از اهداف برگزاري اين جشنواره اعلام و اضافه کرد: آنان از جان و آسايش خود در راه حفظ و نگهداري جنگل‌ها، مراتع و عرصه‌هاي طبيعي مي‌گذرند تا اين ميراث ارزشمند به سلامت در اختيار آيندگان قرار گيرد.

کارشناس مسئول روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، اظهار داشت: در اين رويداد از جنگل‌بانان، نماينده مردم درمجلس شوراي اسلامي شهرستانهاي ميامي و شاهرود،معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان شاهرود، مديران دستگاه‌هاي اجرايي، اصحاب رسانه، همچنين تشکل‌هاي مردم نهاد، فعالان حوزه محيط زيست و منابع طبيعي دعوت به عمل آمده است.

صيادجو افزود: اين جشنواره به همت يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري، روابط عمومي،ترويج و مشارکت مردمي برگزار مي‌شود.

وي به پويش ملي «من هم يک جنگل‌بانم» اشاره نمود و گفت: اين پويش که همزمان با اولين دوره جشنواره روز جنگل‌بان در سال گذشته آغاز شده است کماکان در اين جشنواره نيز ادامه خواهد داشت.

شايان ذکر است اولين جشنواره روز ملي جنگل‌بان نهم مرداد سال گذشته با حضور پرشور علاقمندان، استاندار و معاونين استاندار سمنان، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي شهرستانهاي مهديشهر، سرخه و سمنان، فرماندار شهرستان مهديشهر و مديران دستگاه‌هاي اجرايي در جنگل شهرستان مهديشهر برگزار شده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان