تاریخ 1397/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در هفته‌ي ملي کارآفريني:
برپايي کافه‌هاي مهارت و اشتغال ويژه کودکان و نوجوانان

سرويس خبر

مربيان کانون پرورش فکري استان سمنان با همکاري سازمان فني و حرفه‌اي، کافه‌هاي مهارت و اشتغال ويژه کودکان و نوجوانان برپا مي‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري سمنان از برپايي کافه‌هاي مهارت و اشتغال ويژه کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: اين کافه‌ها، به‌همت مربيان مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري بيارجمند، ميامي، شاهرود، دامغان، مهدي‌شهر، سمنان، سرخه و گرمسار، همزمان با هفته‌ي کارآفريني طي روزهاي دوم تا چهارم مردادماه سال جاري از ساعت 19 تا 23، به ترتيب در پارک بيگم، ميدان عاشورا، فرهنگ‌سراي ارشاد، پارک دانشجو، پارک آبشار، پارک شقايق، فرهنگ‌سراي باران و پارک 15خرداد برگزار مي‌شود.

جمال با اشاره به شعار امسال کانون پرورش فکري مبني بر «خوب زندگي کردن، تمرين مي‌خواهد» در ادامه افزود: مربيان کانون پرورش فکري به‌عنوان متولي مهارت‌آموزي در حوزه‌ي کودک و نوجوان به معرفي مهارت‌هاي ارائه‌شده در قالب‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي مي‌پردازند.

وي همچنين با بيان اين‌که فرهنگ‌سازي و برنامه‌ريزي براي نهادينه‌کردن آموزش‌هاي مهارتي در سنين کودکي و نوجواني مي‌تواند اثربخش‌تر باشد، يادآور شد: کانون پرورش فکري يکي از محل‌هاي تمرکز اين گروه سني و از پتانسيل‌هاي خوب آموزشي در زمينه‌ي ايجاد جاذبه‌هاي لازم براي جذب اين گروه سني به کافه مهارت و اشتغال در قالب برنامه‌هاي جانبي است.

جمال در پايان، هدف از برپايي کافه‌هاي مهارت و اشتغال را علاوه بر ترويج فرهنگ مهارت‌آموزي و فرهنگ کار، نمايش توانمندي‌ها، معرفي ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي فني و تخصصي مربيان و اعضاي کانون پرورش فکري به عموم جامعه عنوان کرد.

شايان ذکر است؛ اداره‌کل کانون پرورش فکري استان سمنان داراي 23 مرکز فرهنگي‌هنري ثابت، سيار و پستي است و به کودکان و نوجوانان 6 تا 17 سال در سراسر اين استان، خدمات فرهنگي، هنري، ادبي، اسلامي، علمي و... ارائه مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان