تاریخ 1397/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سمنان پيشتاز در توسعه وقف قرآني در کشور

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان از پيشتازي اين استان در ترويج وقف قرآني در کشور خبر داد و گفت: اين استان در اين زمينه استان برتر کشور شده است.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدي گفت: در بين شهرهاي کشور نيز شهرستان گرمسار با بيشترين وقف شهرستان برتر در وقف قرآني شده است.

وي گفت: استان سمنان سال گذشته بيش از 20 مورد وقف قرآني و شهرستان گرمسار 11 مورد وقف قرآني داشته اند و به همين دليل استان سمنان سال گذشته مورد تجليل قرار گرفت.

وي با اشاره به تشکيل اولين انجمن ياوران وقف در ترويج امر به معروف و نهي از منکر کشور در استان سمنان گفت: طرح وقف با هدف ترويج فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر نيز براي اولين بار در اين استان به صورت وقف مشارکتي آغاز شده است.

واحدي با بيان اينکه در اين خصوصي حساب بانکي ايجاد و وجوهات جمع آوري شده با هدف ترويج امر به معروف و نهي از منکر در اين حساب صرف توسعه اين فرهنگ مي‌شود پيش بيني کرد بين 9 تا 10 ميليارد ريال با کمک خيرين استان در اين حساب جمع آوري شود.

وي گفت: اولين وقف در حوزه امر به معروف و نهي از منکر نيز در گرمسار با وقف تعدادي سهام يک کارخانه سيمان آغاز شد و دومين مورد نيز در شهرستان دامغان در شرف ثبت قرار دارد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان ايجاد و توسعه وقف مشارکتي را در راستاي سياست سازمان اوقاف و امور خيريه و شعار "همه واقف باشيم" دانست و افزود: در استان سمنان نيز ظرفيت‌هاي فراواني براي توسعه وقف مشارکت وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان