تاریخ 1397/05/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
براي چهار سال ديگر؛
رمضان حيدري رئيس هيات پزشکي ورزشي استان شد

سرويس ورزشي:

«رمضان‌علي حيدريان» با برگزاري مجمع انتخاباتي هيأت پزشکي ورزشي استان سمنان براي چهار سال آينده سکان‌دار اين هيأت شد.

مجمع انتخاباتي هيأت ورزشي پزشکي سمنان با حضور تورج ملک‌محمدي دبير فدراسيون پزشکي ورزشي جمهوري اسلامي ايران و ناصر اشکاني مسؤول امور استان‌ها و ديگر مسؤولان ورزشي در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد.

در مجمع انتخاباتي هيأت پزشکي ورزشي استان سمنان که با يک کانديدا برگزار شد، رمضان‌علي حيدريان با کسب 17 رأي از مجموع 18 رأي مأخوذه براي چهار سال آتي به‌عنوان رئيس هيأت پزشکي ورزشي استان انتخاب شد.

مبلغ بيمه ثابت ماند

دبير فدراسيون پزشکي ورزشي ايران در اين نشست، مهم‌ترين اهداف اين فدراسيون را افزايش آمار بيمه‌شدگان عنوان کرد و يادآور شد: علي‌رغم مشکلات اقتصادي موجود، تعرفه فدراسيون پزشکي افزايش يافته و براي سه سال متوالي، مبلغ بيمه همان 15 هزار تومان ثابت بوده است.

تورج ملک‌محمدي اضافه کرد: با توجه به افت مالي و از آنجا که بحث 365 روزه کردن بيمه‌ها مطرح بود، با اقدامات زيرساختي با مشکلي در بحث تعرفه‌ها مواجه نشديم.

وي بيان کرد: مجموع توفيقات حاصل‌شده با برنامه‌ريزي‌ها و هم‌افزايي هيأت‌هاي ورزشي پزشکي استان‌ها حاصل‌ شده و استان سمنان در بحث افزايش سرانه بيمه‌شده ورزشي جزو استان‌هاي سرآمد بوده است.

دبير فدراسيون پزشکي ورزشي ايران با بيان اينکه ارائه خدمات ورزشي مطلوب به ورزشکاران از اهداف مهم اين فدراسيون است، خاطرنشان کرد: توجه اين فدراسيون تنها معطوف به افزايش سرانه بيمه ورزشي نيست و رضايت ورزشکاران از اهميت بيشتري برخوردار است.

ملک‌محمدي ادامه داد: در سفرهاي استاني از نزديک از تيم‌ها و مراکز ورزشي بازديد مي‌کنيم و شرايط را از ورزشکاران جويا مي‌شويم؛ چراکه اين امر در کاهش مشکلات اين فدراسيون راهگشاست.

وي گفت: در مجامع عمومي که در استان‌ها برگزار مي‌شود، بايد معايب و ضعف‌ها مطرح و در راستاي کيفي‌سازي فعاليت‌هاي تدابيري راهگشا اتخاذ شود.

دبير فدراسيون پزشکي ورزشي ايران بر لزوم افزايش همکاري با آموزشگاه‌هاي علمي تأکيد و خاطرنشان کرد: در امر آموزش ورزشکاران با همکاري اين نهاد مي‌توان اقدامات مطلوبي انجام داد.

وي ادامه داد: کار ما تنها پرورش قهرمانان در المپيک جهاني نبوده؛ بلکه برنامه‌ريزي براي روي آوردن آحاد جامعه به ورزش امري ضروري است.

37 هزار ورزشکار در سمنان بيمه شدند

رئيس هيأت پزشکي ورزشي استان سمنان در اين نشست ضمن تشريح جايگاه و فوايد ورزش، به اهم وظايف اين هيأت اشاره کرد و اظهار داشت: از مهم‌ترين وظايف هيأت پزشکي ورزشي استان، ارائه خدمات پزشکي ورزشي به جامعه ورزشکار با علوم مدرن و به‌روز است.

حيدريان از بيمه شدن 37 هزار ورزشکار در استان سمنان در سال‌هاي 95 و 96 خبر داد و افزود: سمنان ششمين استان کشور از لحاظ زيرپوشش قرار دادن ورزشکاران در بيمه ورزشي است.

وي به تلاش براي تغيير ديدگاه ورزشکاران و مردم به هيأت پزشکي ورزشي استان سمنان اشاره کرد و اظهار داشت: با کار شدن در بحث آموزش و ارتقاي ارائه خدمات درماني و مشاوره‌اي، ديدگاه ورزشکاران به اين هيأت تغيير کرده و اقبال عمومي آنان به اين هيأت افزايش يافته است.

رئيس هيأت پزشکي ورزشي استان سمنان افزايش ارتباط با مراکز علمي و دانشگاهي و تشکيل پرونده سلامت براي ورزشکاران برون‌مرزي را از مهم‌ترين برنامه‌هاي خود عنوان کرد.

راه‌اندازي کلينيک فيزيوتراپي در شاهرود

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان نيز در اين نشست با تأکيد بر ضرورت افزايش دوره‌هاي آموزشي با منابع موجود اظهار داشت: در سال جاري با تلاش‌هاي مستمر رئيس هيأت پزشکي ورزشي استان سمنان، اقدامات خوبي در راستاي ارائه خدمات پزشکي ورزشي به جامعه ورزش استان صورت گرفته که نمونه آن راه‌اندازي کلينيک فيزيوتراپي در شهرستان شاهرود است.

فرزاد فتاحي به افزايش نظارت و بازرسي اماکن ورزشي اشاره و خاطرنشان کرد: نظارت‌هايي که مستمر و با برنامه‌ريزي‌هاي مدون باشد، ضريب اطمينان و ترغيب خانواده‌ها براي سپردن فرزندان به اين اماکن ورزشي افزايش مي‌يابد.

وي خاطرنشان کرد: نظارت بر اين فضاها و اماکن ورزشي خصوصي منجر به کاهش هزينه‌هاي پزشکي و برگشتي هزينه‌ها صرف توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي استان خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان