تاریخ 1397/04/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار سمنان:
حمايت از بهبوديافتگان مانع بازگشت آنان به اعتياد است

سرويس خبر

جلسه مشترک شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر و کميته پيشگيري و مبارزه با مصرف مشروبات الکلي شهرستان سمنان برگزار شد.

سيد عباس دانايي فرماندار سمنان خواستار بر فعاليت بيشتر و موثر دستگاه‌هاي فرهنگي، هنري و تبليغي با استفاده از توان و انرژي در خصوص آگاه‌سازي و پيشگيري از مصرف مواد شد و افزود: حمايت از بهبوديافتگان مانع بازگشت آنان به اعتياد است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان جلسه مشترک شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر و کميته پيشگيري و مبارزه با مصرف مشروبات الکلي شهرستان سمنان به رياست سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان برگزار شد.

در اين جلسه سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان با اشاره به لزوم آگاه‌سازي خانواده‌ها در امر آشنايي با مواد مخدر و آسيب‌هاي مرتبط با اعتياد گفت مراکز خدمات به بيماران براي کاهش اين آسيب در سطح شهر با توجه به بافت اجتماعي،اقتصادي و فرهنگي در مناطق مختلف با نظارت دانشگاه علوم پزشکي ارائه خدمات داشته و کادر مجرب با ارائه خدمات درماني و مشاوره‌اي در سالم‌سازي جامعه نقش خود را ايفا مي‌کنند.

فرماندار سمنان با بيان اينکه اعتياد و مشروبات الکلي غير از مشکلات اجتماعي، مشکلات سلامت فردي جبران ناپذيري ايجاد مي‌کند بر لزوم ورود جدي دستگاه‌هاي مرتبط در برنامه‌ريزي مطلوب در اين بخش تاکيد نمود. دانايي با اشاره به لزوم همکاري همه ارکان جامعه در حمايت از بهبوديافتگان حوزه اعتياد به مواد مخدر تصريح کرد: پذيرش اين افراد در جامعه پس از بهبود يافتن مهمترين گام در کاهش تبعات اين آسيب و مانعي در بازگشت دوباره اين افراد به اعتياد است. وي با بيان اينکه حمايت از بهبوديافتگان بايد هم از سوي خانواده صورت بگيرد و هم اجتماع، گفت: تنها در اين صورت است که نتيجه‌بخش خواهد بود. در اين جلسه مقرر شد اعضا نسبت به آگاه‌سازي عمومي و جلب مشارکت‌هاي مردمي در حمايت از بهبوديافتگان و کمک به بيماران اقدام لازم مبذول دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان