تاریخ 1397/04/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه شاهرود:
عدم پرداخت ماليات يک منکر قانوني است

سرويس خبر

عباس بي‌نياز مدير کل امور مالياتي استان سمنان، به همراه معاون حسابرسي مالياتي شهرستان‌ها، معاون توسعه مديريت و منابع اداره کل، مسئول حراست، مسئول روابط عمومي اداره کل و سرپرست اداره امور مالياتي شهرستان شاهرود با امام جمعه شهرستان شاهرود ديدار کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان سمنان، عباس بي‌نياز بيان کرد:‌ نظام مقدس جمهوري اسلامي متکي براصل ولايت فقيه است و روحانيت معزز نيز مي‌توانند در گسترش فرهنگ مالياتي به نظام مالياتي، کمک شاياني نمايند و به همين منظور هر ساله ائمه محترم جمعه و جماعات در سراسر کشور در هفته فرهنگ مالياتي (تير ماه) جهت فرهنگ‌سازي مالياتي، خطبه‌ها موثري را ايراد مي‌نمايند.

وي با اشاره به اينکه مادر جنگ تمام عيار اقتصادي قرار داريم، افزود:‌ دشمنان ما اصل اسلام را قبول ندارند و نبايد از دشمنان اسلام انتظاري غير از اين داشت آنها با ابزارهاي متعدد چون فشارهاي اقتصادي، تحريم‌ها و محدود کردن بازار نفت، سعي دارند اصل نظام را زير سوال ببرند و و سعي در نابودي ايران اسلامي دارند.

ايشان با اشاره به طرح جامع مالياتي عنوان کرد: با پياده شدن طرح جامع مالياتي قاعده علي‌الرأس برچيده خواهد شد و در قاعده علي‌‌الرأس معمولا نظرات به صورت تخميني اعمال مي‌شود و ممکن است دال بر مدارک و مستندات کافي نباشد. يکي از اهداف طرح جامع، رسيدگي به پرونده‌هاي موديان پرريسک است که حدودا 20 درصد از جامعه موديان مالياتي را تشکيل مي‌دهند. ممکن است تعدادي از دانه درشت‌ها هم مشمول فرار مالياتي باشند که بايد ماليات را از طريق اطلاعات و رسيدگي‌هاي فني از اين تعداد از موديان وصول نمود.

مدير کل امور مالياتي استان سمنان تصريح کرد:‌ مبارزه با فرارمالياتي که در دستور کار سازمان و اين اداره کل قرار دارد دقيقا عين عدالت است و مردم با مشاهده عدالت مالياتي، رغبت بيشتري بر تمکين قانون خواهند کرد و اينکه اطلاع رساني از ميزان برگشتي عوارض براي عمران و آباداني شهر و روستا مي‌تواند عامل انگيزش براي موديان محترم مالياتي باشد.

مدير کل امور مالياتي استان سمنان در ادامه بيان کرد: در سال جاري حدود 31000 اظهارنامه صاحبان مشاغل در سراسر استان دريافت نموديم که 16000 آن بر اساس تبصره ماده صد قطعي و به عبارتي خوداظهاري بيش از 50 درصد موديان پذيرفته شده و در مورد ساير موديان نيز بايد اسناد و مدارک بررسي شود و انشاالله در صورت عدم مغايرت با اسناد و مدارک موجود در پرونده و سامانه‌ها، اين مقدار از اظهارنامه‌ها هم قطعي خواهند شد.

در ادامه حجت‌الاسلام امينيان امام جمعه شهرستان شاهرود با اشاره به بحث امر به معروف و نهي از منکر بيان کرد:‌ امر به معروف و نهي از منکر به سه دسته قانوني، شرعي وعرفي تقسيم مي‌شود و ماليات جزو امر به معروف قانوني است و حضرت امام بارها فرمودند که خلاف قانون، خلاف شرع است و متدينين همانطور که گناهان کبيره را حرام مي‌دانند بايد عدم پرداخت ماليات را حرام بدانند.

امام جمعه موقت شاهرود با اشاره به خطبه اخير نماز جمعه بيان کرد: متأسفانه نه دولت و نه ملت خودمان را در جنگ اقتصادي نمي‌بينيم و همچنان راحت زندگي مي‌کنيم، ما فراموش کرديم که در يک جنگ تمام عيار اقتصادي قرار گرفتيم و براي مقابله با دشمن بايد آرايش جنگي گرفت چراکه حفظ اصل نظام تنها به پيروزي در جنگ سخت نيست بلکه بخشي از آن به جنگ اقتصادي مربوط مي‌شود.

وي خاطر‌نشان کرد: درخطبه نماز جمعه حتما نسبت به ضرورت پرداخت ماليات سخناني ايراد خواهد شد و سهم خود را به عنوان خدمتگذار مردم ايفا خواهيم کرد و در اين فرآيند بايد تعامل و همکاري بيشتري صورت گيرد.

مدير کل امور مالياتي استان در پايان خاطر‌نشان کرد: کليه عوارض وصول شده در راستاي قانون ماليات بر ارزش افزوده به نسبت ضريب جمعيتي به حساب شهرداري‌ها و دهياري‌هاي شهرستان شاهرود واريز شده است که در راه عمران و آباداني شهر و روستا هزينه مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان