تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معرفي برترين انجمن‌هاي علمي دانشجويي دانشگاه سمنان

سرويس خبر:

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه سمنان گفت: انجمن‌هاي علمي دانشجويي برتر اين دانشگاه براساس شاخص‌هاي مصوب وزارت علوم تحقيقات و فناوري ارزيابي و معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ دکتر رستم شامحمدي با اعلام اين خبر گفت: تلاش يک ساله انجمن‌هاي علمي در اين رتبه‌بندي مورد ارزيابي قرار گرفت و نهايتا انجمن علمي دانشجويي نجوم موفق شد، عنوان انجمن برتر دانشگاه سمنان را از آن خود کند.

دکتر شامحمدي افزود: انجمن‌هاي علمي دانشجويي فيزيك و گرافيك هم در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: از نيم سال دوم سال تحصيلي 97- 96 سامانه پويا، سامانه رتبه‌بندي و دسته‌بندي اطلاعات راه‌‌اندازي و ميزان كاركرد انجمن‌هاي علمي به صورت آنلاين و روزانه، مطابق شاخص‌هاي مطرح در آيين نامه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مورد سنجش قرار گرفت .

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه سمنان با بيان اينکه راه‌‌اندازي اين سامانه نقش به سزايي در ترسيم نقشه راه انجمن‌ها در دانشگاه سمنان داشت و به عنوان يك الگوي موفق در دانشگاه‌هاي منطقه 9 كشور هم مورد استقبال قرار گرفت تصريح کرد: ايجاد نسل سوم انجمن‌هاي علمي و تبديل آنها به انجمن‌هاي کار آفرين و ارتقاء فعاليت‌هاي علمي پژوهشي انجمن‌ها با كمك مشاوران و كادر مديريتي دانشكده‌ها از اهداف مجموعه فرهنگي دانشگاه سمنان است.

وي روحيه جستجوگري و پويايي را از ضروريات فعاليت‌هاي انجمن‌هاي علمي برشمرد و تاکيد کرد: راه رسيدن انجمن‌هاي علمي به وضعيت مطلوب، پيوند آنها با صنعت و نيازهاي جامعه و ايجاد زمينه براي بروز و ظهور خلاقيت‌ها و ايده‌هاي مبتکرانه دانشجويان است.

دکتر شامحمدي با بيان اينکه نسل سوم انجمن‌هاي علمي در حال شکل گيري است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ريزي براي دست يافتن به دستاوردهاي علمي با ايجاد و تقويت انجمن‌هاي علمي و تخصصي به عنوان مجموعه‌هاي توانمند دانشگاه از برنامه‌هاي آينده معاونت فرهنگي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان