تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پرداخت بدهي دولت به سازمان تأمين اجتماعي در برنامه پنج‌ساله تصويب‌ شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر گفت: پرداخت بدهي دولت به سازمان تأمين اجتماعي در برنامه پنج‌ساله تصويب‌شده است.

احمد همتي در ديدار با مديران و مسئولان تأمين اجتماعي استان سمنان اظهار داشت: رفع مشکلات اقتصادي دولت يکي از مهم‌ترين رويکردهاي ما در مجلس شوراي اسلامي است.وي با اشاره به اينکه راهکارهايي براي رفع اين مشکلات در قانون بودجه 97 ارائه‌شده است خاطرنشان کرد: پرداخت بدهي دولت به سازمان تأمين اجتماعي در يک برنامه پنج‌ساله تصويب‌شده است که با پرداخت آن در سال 97 مي‌توان بسياري از مشکلات اقتصادي دولت را در اين بخش مرتفع کرد.

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر با تأکيد بر اينکه ارائه خدمات مطلوب به مردم يکي در دستور کار سازمان تأمين اجتماعي قرار گيرد تصريح کرد: به‌کارگيري فناوري و تکنولوژي‌هاي به‌روز در ارائه خدمات به مردم از ديگر اهداف دولت در اين چند سال است. وي با بيان اينکه طرح تحول سلامت يکي از بهترين طرح‌هاي دولت براي کاهش هزينه‌هاي درمان مردم است، اذعان کرد: عده‌اي درصدد ايجاد مانع براي اين طرح در وزارت بهداشت هستند و اين در حالي است که با مانع‌تراشي براي اجراي اين طرح دچار آسيب مي‌شويم.

همتي با اشاره به اينکه 80 درصد از مصوبات دولت که تاريخ ابلاغ آن تا گذشته است اجرايي نمي‌شود، تأکيد کرد: عدم اجراي کامل مصوبات ضربه مهلکي را به بدنه کشور وارد مي‌کند.

وي ابراز داشت: عده‌اي در داخل و خارج از کشور با برهم زدن ثبات اقتصادي و سياسي به دنبال تخريب دولت و نظام هستند که اين امر مي‌تواند تبعات بدي را در کشور به همراه داشته باشد.

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر با بيان اينکه اجراي کامل مصوبات دولت مانع از تحقق اهداف دشمنان مي‌شود، يادآور شد: عموم مردم و مسئولان بايد همگام با دولت قدم بردارند و اتحاد و همدلي خود را در اين برهه تقويت کنند.

طرح‌هاي الکترونيکي در ارائه خدمات تأمين اجتماعي فعال مي‌شود

مديرکل تأمين اجتماعي استان سمنان هم با تأکيد بر اينکه طرح‌هاي الکترونيکي در ارائه خدمات تأمين اجتماعي فعال مي‌شود گفت: دز يک سال گذشته بالغ‌بر 3 درصد افزايش جمعيت بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي را شاهد بوديم.

محمد اخلاقي اظهار داشت: ميانگين جمعيت افراد بيمه‌شده نسبت به جمعيت کل کشور بالغ‌بر 51 درصد است و اين در حالي است که اين آمار در استان سمنان معادل 70 درصد است.

وي با بيان اينکه استان سمنان بيش از 702 هزار نفر جمعيت دارد، تصريح کرد: از اين ميزان بيش از 480 هزار نفر زيرپوشش بيمه تأمين اجتماعي هستند.

مديرکل بيمه تأمين اجتماعي استان سمنان با اشاره به افزايش 3 درصدي جمعيت بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي در يک سال گذشته خاطرنشان کرد: اين امر حاکي از افزايش نرخ اشتغال در استان سمنان است.

وي با بيان اينکه 110 هزار نفر در استان سمنان بيمه‌شده اجباري هستند، يادآور شد: در اين مدت شاهد افزايش 2000 نفري در تعداد بازنشستگان بيمه تأمين اجتماعي بوديم.

اخلاقي اشاره به اينکه درمجموع 161 هزار نفر در بخش‌هاي مختلف مشاغل آزاد، کارگران ساختمان و غيره بيمه شدند اضافه کرد: 22 هزار نفر بازنشسته بيمه تأمين اجتماعي در استان سمنان هستند.

وي ابراز داشت: تعداد زياد دفترچه‌هاي تأمين اجتماعي و هم‌پوشاني آن‌ها چالش افزايش دفترچه‌ها نسبت به جمعيت استان را ايجاد کرده است.

مديرکل تأمين اجتماعي استان سمنان تحقق دولت الکترونيک را ضروري دانست و گفت: طرح‌هاي الکترونيکي در ارائه خدمات اين سازمان به مردم استان سمنان تقويت مي‌شود.

گسترش خدمات درماني سازمان تأمين اجتماعي به مردم

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان نيز در اين نشست اظهار داشت: 8 درمانگاه تأمين اجتماعي در استان سمنان راه‌اندازي شده است و توسعه و گسترش فعاليت و خدمات درماني اين سازمان در اولويت نخست قرار دارد.

سيد مجتبي اکرم با بيان اينکه يک بيمارستان تأمين اجتماعي نيز در استان سمنان وجود دارد خاطرنشان کرد: بيش از يک‌ميليون و 200 هزار نفر به اين مراکز مراجعه و خدمات بيمه‌اي دريافت کردند. وي افزود: تاکنون 350 مرکز درماني و مطب پزشکان نيز با اين سازمان تفاهم‌نامه همکاري امضا کردند و خدمات درماني را باقيمت دولتي به مراجعه‌کنندگان تحت پوشش بيمه ارائه مي‌کنند.

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان از فعاليت 180 پزشک در اين مراکز درماني خبر داد و گفت: 70 داروخانه در سطح استان سمنان و 56 مرکز درماني MRI در سمنان در حال ارائه خدمات درماني با حمايت تأمين اجتماعي به بيمه‌شدگان هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان