تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي:
مطالبات از شبکه تبليغ بالا است
روحانيون در راس مقابله با تهديدات فرهنگي

سرويس خبر:

معاون امور مجلس سازمان تبليغات اسلامي، مطالبات مردمي از شبکه تبليغ ديني را بسيار بالا دانست و گفت: بايد ورود هوشمندانه‌اي در حوزه‌هاي فرهنگي و اجتماعي در دستور کار اين شبکه باشد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام علي دارابي در ديدار خود با مديران تبليغات اسلامي استان سمنان به ميزباني اداره کل تبليغات اسلامي در شاهرود، ضمن بيان اينکه شناخت موقعيت يکي از مهم‌ترين ابزار موفقيت توسط شبکه تبليغي در مواجهه با پديده‌هاي فرهنگي و اجتماعي گوناگون است، تأکيد کرد: امروز مردم از روحانيون و شبکه تبليغي انتظار دارند که با اين شناخت، به بهترين راه براي رسيدن به راه‌حل برون‌رفت از معضلات اجتماعي دست يابند. وي با تاکيد بر اينکه سازمان تبليغات اسلامي به‌عنوان نهاد تخصصي مياني در عرصه مديريت فرهنگي و ديني صحنه‌گردان عرصه فرهنگي کشور است، افزود: اين نهاد در اين موقعيت‌شناسي از وضعيت جغرافياي فرهنگي و اخلاقي کشور، داراي جايگاه ويژه‌اي است.

معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي با طرح اين پرسش که امروز قدرت نرمي که در اختيار اين نهاد قرار دارد در ساحت بهره‌گيري از شبکه عظيم تبليغي مي‌تواند به چه تحولاتي در کشور بينجامد؟ گفت: مطالبات مردمي از شبکه تبليغ ديني بسيار بالا است لذا بايد از اين قدرت براي کمک به ارتقاي معنوي جامعه بهره برد.

دارابي، روحانيون را در رأس معادله مقابله با تهديدات فرهنگي و معضلات اجتماعي در سطح کشور دانست و بيان کرد: امروز وقتي از روحانيون مستقر صحبت مي‌شود، درباره واژه‌اي بيان نظر مي‌کنيم که براي همگان شناخته‌شده اما رسالت‌ها و انتظارات از روحانيون مستقر به اين سادگي نيست. وي افزود: امروز سطح مطالبات مردمي از شبکه تبليغ بسيار بالا است و از روحانيون انتظار دارند تا در ساحت اجتماعي و فرهنگي و همچنين مقابله با معضلات فرهنگي ورودي جدي داشته باشند.

معاون سازمان تبليغات اسلامي کشور با بيان اينکه روحانيون براي ورود هوشمندانه به مقوله‌هاي فرهنگي و اجتماعي بايد مجهز باشند، گفت: فهم نياز عمل به هنگام است لذا بايد ابتدا آگاهي و فهم نسبت به معضلات اجتماعي و مسائل جامعه توسط روحانيون وجود داشته باشد.

دارابي بيان کرد: عدم فاصله از مسائل اجتماعي و مردمي بودن راه‌حل رسيدن به فهم متقابل نسبت به جامعه و مسائل آن است که روحانيون مي‌بايست به آن دقت نظر ويژه‌اي داشته باشند. وي افزود: روحانيون بايد مردمي و درعين‌حال به علم روز نيز مسلط باشند تا بتوانند به‌خوبي در حوزه رفع آسيب‌هاي اجتماعي، ورودي هوشمندانه که همانا رسالت و تقاضاي سازمان تبليغات اسلامي نيز محسوب مي‌شود، را به نمايش بگذارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان