تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ضرورت جبران کمبود روحاني مستقر در استان سمنان

سرويس خبر:

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه شهرها و روستاهاي استان نيازمند کار فرهنگي هستند، گفت: جبران کمبود روحاني مستقر در استان در راستاي تقويت کارهاي فرهنگي و ديني ضرورت دارد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد شاهچراغي در ديدار با معاون امور استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي کشور و همچنين مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان به ميزباني دفتر خود، ضمن بيان اينکه اقدامات خوبي در سطح استان براي ترويج فرهنگ ديني رخ‌داده اما هنوز کارهاي زيادي را بايد صورت داد، تأکيد کرد: مردم در شهر و روستاهاي استان نيازمند کارهاي فرهنگي به‌ويژه فرهنگ ديني و اسلامي هستند. وي خواستار تلاش بيشتر نهادهاي فرهنگي ذي‌ربط با امور تبليغي و ديني شد و افزود: بايد براي ترويج و اشاعه فرهنگ قرآني و سبک زندگي اسلامي به‌خصوص در حوزه روستاهاي محروم استان، تلاش و مساعدت بيشتري صورت پذيرد.

امام‌جمعه سمنان همچنين تأکيد کرد: در تعداد روحانيون مستقر استان کمبودهايي ديده مي‌شود که با توجه به وسعت جغرافيايي استان اميدواريم اين کمبود به نحوي جبران شود.

شاهچراغي ضمن بيان اينکه سازمان تبليغات اسلامي خدمات ارزنده‌اي در خصوص فرهنگ ديني مردم کرده و اين مهم شايسته تقدير است، گفت: بايد به حوزه روستاها به‌خصوص مناطق محروم نگاه ويژه‌تري داشت. وي درباره فعاليت روحانيون مستقر در سطح استان سمنان نيز توضيح داد: بايد فعاليت روحانيون در روستاها مورد بررسي و تحليل قرارگرفته و گزارش‌هاي آن گردآوري شود، از سوي ديگر مي‌بايست از مردم نيز درباره عملکرد و بازخوردهاي فعاليت‌هاي ديني و قرآني توسط روحانيون مستقر در سطح روستاها نيز نظرخواهي شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با تأکيد بر ضرورت انجام برنامه‌هاي جامع تبليغي براي جوانان و نوجوانان به مثابه آينده سازان ايران اسلامي، توضيح داد: روحانيون در سراسر استان مي‌بايست به دنبال جذب جوانان و نوجوانان باشند چرا که معتقد هستيم حفظ اين انقلاب و نظام، نيازمند همراهي جوانان و نوجوانان است.

شاهچراغي با بيان اينکه دشمنان ايران اسلامي جوانان را هدف گرفته‌اند و لذا روحانيون بايد با تلاش خود، جوانان را از تهديدات دشمنان فارغ سازند، گفت: روحانيون نه تنها در کلام بلکه در عمل نيز بايد به گونه‌اي رفتار کنند تا براي مردم و به ويژه جوانان جاذبه داشته باشند.وي افزود: روحانيون بايد بدانند که زير ذره‌بين جامعه هستند و گاهي يک عمل مناسب در بهترين موقعيت، مي‌تواند جاي ده‌ها جمله سخن تبليغي را بگيرد پس بايد به اعمال روحانيون نيز توجه وافري داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان