تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
41 ميليارد ريال به واحدهاي صنعتي و گردشگري استان سمنان پرداخت مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 41 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد به واحدهاي صنعتي و گردشگري استان سمنان پرداخت مي‌شود.

بهروز اسودي در جلسه کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان اظهار داشت: ارائه تسهيلات رونق توليد در راستاي بهبود بخشي به اقتصاد و اشتغال استان سمنان يکي از مهم‌ترين اقداماتي است که از سوي دولت انجام مي‌شود.

وي با بيان اينکه در اين کارگروه با درخواست 3 واحد صنعتي و 2 واحد گردشگري در استان سمنان براي دريافت تسهيلات رونق توليد موافقت شد و به‌زودي تسهيلات رونق توليد به آن‌ها پرداخت مي‌شود، گفت: ايجاد اشتغال و به‌کارگيري جوانان تحصيل‌کرده دانشگاهي يکي از مهم‌ترين رويکردهاي ما در اين کارگروه است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت 41 ميليارد تسهيلات رونق توليد به اين واحدهاي خبر داد و افزود: تاکنون بالغ‌بر 889 واحد توليدي در استان سمنان تسهيلات رونق توليد دريافت کردند.

وي با تأکيد بر لزوم تسريع در عملکرد بانک‌ها براي پرداخت تسهيلات رونق توليد به متقاضيان بيان کرد: برخي از بانک‌ها در اين راستا همکاري خوبي نداشته و در پرداخت تسهيلات عملکرد خوبي نداشتند.

اسودي با اشاره به اينکه بانک‌ها بايد بيش از 70 درصد از سهميه تعيين‌شده را پرداخت کنند، اعلام کرد: رفع مشکلات بانک‌ها در عدم پرداخت تسهيلات در دستور کار اين کارگروه قرار دارد.

وي ابراز داشت: طرح تشديد نظارت بر واحدهاي توليدي که تسهيلات رونق توليد دريافت کردند در دستور کار قرار دارد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بيان کرد: 100 واحد صنعتي دريافت‌کننده تسهيلات مورد بازرسي و نظارت اين کارگروه قرارگرفته است.

وي با بيان اينکه برخي بانک‌هاي عامل استان در تعهدات تسهيلات بهين‌ياب عملکردي بسيار انتقادآميز داشته‌اند، افزود: اين بانک‌ها حتي 70 درصد تعهداتشان را نيز انجام نداده‌اند.

وي افزود: اين در حالي است که عملکرد برخي بانک‌هاي ديگر حتي بيش از 100 درصد، يعني تعهد موجودشان بوده که عملکردي قابل‌تقدير محسوب مي‌شود.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، خواستار تغيير نگاه بانک‌هاي عامل در حوزه پرداخت تسهيلات بهين ياب شد و گفت: دولت به دنبال کمک به رفع موانع توليد است و در اين راه نيازمند همراهي بانک‌هاي عامل و تمام زيرمجموعه‌هاي اقتصاد مقاومتي و اعضاي کارگروه رونق توليد هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان