تاریخ 1397/04/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
21 پند براي جوانان مشتاق کارآفريني

1- خودتان را به چالش بکشيد

ريچارد برانسون معتقد است که بزرگترين محرک او به چالش کشيدن هميشگي خودش بوده است. او زندگي را همچون يک دانشگاه هميشگي مي‌بيند، جايي که هر روز مي‌تواند مطالب جديدي بياموزد. شما هم مي‌توانيد!

2- کاري را انجام دهيد که برايش اهميت قائل‌ايد

شکي نيست که راه‌اندازي يک کسب‌و‌کار زمان زيادي مي‌برد. استيو جابز گوشزد کرده است که تنها راه براي ايجاد حس رضايتمندي در زندگيتان اين است که کاري را انجام دهيد که واقعا به آن اعتقاد داريد.

3- ريسک کنيد

ما هيچ‌گاه پي به نتيجه تلاش‌هايمان نخواهيم برد، مگر اين که واقعا وارد عمل شويم. جف بزوس مي‌گويد دانستن اين نکته که او نبايد حسرت شکست‌ها را بخورد بلکه بايد حسرت تلاش‌هاي ناکرده‌اش را بخورد به او کمک بزرگي کرده است.

4- به خودتان ايمان داشته باشيد

جمله مشهوري از هنري فورد وجود دارد که مي‌گويد: “چه فکر کنيد مي‌توانيد و چه فکر کنيد نمي‌توانيد، در هر دو صورت حق با شماست.” ايمان داشته باشيد که مي‌توانيد موفق شويد و از ميان موانع مختلف راهي خواهيد يافت. اگر ايمان نداشته باشيد تنها به دنبال بهانه خواهيد بود.

5- چشم‌انداز داشته باشيد

موسس و CEO شرکت تامبلر، ديويد کرپ، معتقد است کارآفرين کسي است که چشم‌اندازي براي چيزي داشته باشد و خواهان ايجاد آن باشد. چشم‌اندازتان را هميشه جلوي چشمتان داشته باشيد.

6- افراد به‌دردبخور پيدا کنيد

شما شبيه به افرادي خواهيد شد که با آن‌ها معاشرت داريد. ريد‌هافمن، از موسسان لينکدين، گفته است که سريع‌ترين راه براي تغيير خودتان اين است که با افرادي که مي‌خواهيد شبيه به آن‌ها شويد بيشتر معاشرت داشته باشيد.

7- با ترس‌هايتان مواجه شويد

غلبه کردن بر ترس‌ها کار آساني نيست اما بايد اين کار را بکنيد. آريانا ‌هافينگتون زماني گفته بود دريافته است که نترس‌بودن شبيه به يک عضله است، هر چه بيشتر آن را تمرين دهيد ورزيده‌تر و قوي‌تر مي‌شود.

8- وارد عمل شويد

جهان پر از ايده‌هاي بزرگ است، اما موفقيت تنها از طريق وارد عمل شدن به دست مي‌آيد. والت ديزني زماني گفته بود که آسان‌ترين راه براي شروع يک کار خاتمه دادن به حرف زدن و شروع به عمل کردن است. اين فرمول براي موفق شدن شما هم جواب مي‌دهد!

9- به خودتان زمان دهيد

هيچ کس در لحظه به موفقيت نرسيده است و هر کسي زماني يک مبتدي بوده است. همان طور که استيو جابز به شيوه هوشمندانه‌اي گفته است: “اگر از نزديک نگاه کنيد اغلب موفقيت‌هاي يک‌شبه برايشان زماني طولاني صرف شده است.” از سرمايه گذاشتن از وقتتان هراس به خود راه ندهيد.

10- انرژيتان را مديريت کنيد نه زمان را

اين انرژي شماست که آن چه را در زمان کاريتان مي‌توانيد انجام دهيد محدود مي‌کند پس هوشمندانه آن را مديريت کنيد.

11- تيمي فوق‌العاده بسازيد

هيچ کس نمي‌تواند به‌تنهايي در کسب‌و‌کاري موفق شود و آن‌هايي که سعي بر اين کار دارند خود را از داشتن يک تيم فوق‌العاده محروم مي‌کنند. تيمي بي‌نظير براي خودتان بسازيد تا موفقيتتان قطعي شود.

12- افراد باشخصيت را استخدام کنيد

هنگام ساختن تيمتان به دنبال استخدام افراد باارزش و باشخصيت باشيد. همواره مي‌توانيد به افراد مهارت‌هايي را بياموزيد اما نمي‌توانيد کسي را ودارا به داشتن ارزش‌هاي متناسب با شرکتتان کنيد.

13- براي افزايش سرمايه برنامه‌ريزي کنيد

يک سرمايه‌گذار ريسک‌پذير، ريچارد ‌هاروک، پندي براي کارآفرينان تازه‌کار دارد: “تقريبا هميشه افزايش سرمايه از آن چيزي که فکرش را مي‌کرديد سخت‌تر است و هميشه زمان بيشتري مي‌‌گيرد. پس برايش برنامه‌ريزي کنيد.”

14- اهدافتان را بشناسيد

رايان آليس، از موسسان آيکنتاکت، اشاره کرده است که در ذهن داشتن هميشگي نقطه پايان به شما اين اطمينان را مي‌دهد که در حال حرکت به سمتش هستيد. اهدافتان را تنظيم کنيد و هر روز آن‌ها را به خودتان يادآوري کنيد.

15- از اشتباهاتتان درس بگيريد

بسياري از کارآفرينان از اشتباهاتشان به عنوان بهترين معلمانشان ياد مي‌کنند. وقتي که از اشتباهات خودتان درس مي‌گيريد به موفقيت نزديک‌تر مي‌شويد حتي اگر در آغاز شکست خورده باشيد.

16- مشتريانتان را بشناسيد

ديو توماس، موسس وندي، از شناختن مشتري به عنوان يکي از سه کليد موفقيت کارآفرينان موفق ياد مي‌کند. کساني را که به آن‌ها خدمات‌رساني مي‌کنيد بهتر از هر کس ديگري بشناسيد و در اين صورت است که قادر خواهيد بود به راه‌حل‌هاي مورد نياز آن‌ها دست يابيد.

17- از گله و شکايت‌ها درس بگيريد

بيل گيتس زماني گفته بود که ناراضي‌ترين مشتريانتان عظيم‌ترين منبع يادگيري شما بايد باشند. بگذاريد اين مشتريان ناراضي به شما بياموزند که کجاي کارتان ايراد دارد.

18- از مشتريانتان بازخورد بخواهيد

پيش‌فرض گرفتن اين که مشتريان چه مي‌خواهند يا به چه چيز نياز دارند از قبل هيچ‌گاه به موفق شدن منجر نخواهد شد. مي‌بايست اين موارد را مستقيما به آن‌ها بگوييد و سپس با دقت به پاسخ‌هاي آن‌ها گوش دهيد.

19- هوشمندانه خرج کنيد

وقتي پول خرج مي‌کنيد يا از کسب‌و‌کارتان مايه مي‌گذاريد مراقب باشيد که اين کار را هوشمندانه انجام دهيد. به سادگي مي‌تواند اتفاق بيفتد که براي چيزهاي احمقانه پول زيادي خرج کنيد و خيلي سريع سرمايه‌تان تمام شود.

20- صنعتتان را بفهميد

توني هسيه، موسس زاپو، زماني گفته بود: “وارد بازي‌ئي که درکش نمي‌کنيد نشويد حتي اگر مي‌بينيد که آدم‌هاي زيادي از آن طريق پول به‌دست‌مي‌آورند.” فهم حقيقي و کامل صنعتتان کليد رسيدن به موفقيت است.

21- بيش از آن چه از شما انتظار مي‌رود انجام دهيد

لري پيج، موسس گوگل، از کارآفرينان مي‌خواهد که بيش از آن چه مشتريان انتظار و توقع دارند به آن‌ها سرويس بدهند. اين راهي فوق‌العاده براي جلب توجه آن‌ها به صنعتتان و ساختن مشترياني وفادار است.

براي تبديل شدن به يکي از کارآفرينان موفق نياز به انجام انبوهي از کارها، ثابت‌قدم بودن و داشتن چشم‌انداز است. اين21 نکته از جانب کارآفريناني که خودشان به موفقيت دست يافته‌اند به شما کمک مي‌کند که اين راه را بسيار ساده‌تر طي کنيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان