تاریخ 1397/04/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جشن يک سالگي کهورت برگزار شد

سرويس خبر

جشن يک سالگي کهورت با حضور دکتر همتي نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي، هيئت رئيسه دانشگاه، متخصصين نوزادان و زنان و زايمان، مجريان طرح کهورت و جمع کثيري از مادران تحت پوشش اين طرح در سالن زکرياي رازي دانشکده دندان پزشکي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، در ابتداي اين مراسم دکتر مير محمدخاني از اساتيد دانشگاه و مجري طرح کهورت در دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ضمن خير مقدم به حاضرين، به تشريح طرح کهورت و برنامه‌هاي آتي آن پرداخت.

دکتر دانايي سرپرست دانشگاه بيان داشت: در طرح ملي کهورت که در 3 استان کشور درحال اجرا مي‌باشد، تعداد 3000 مادر باردار قبل از هفته 12 بارداري وارد برنامه شده و کليه عوامل تاثيرگذار بر سلامت مادر و جنين مورد بررسي و ثبت و ضبط قرار مي‌گيرد.

سرپرست دانشگاه با اشاره به شاخص‌هاي سلامت مادر و جنين گفت: در اين طرح شاخص‌هاي سلامت مادر و جنين توسط مجريان و متخصصين مورد پيگيري قرار مي‌گيرد و همچنين پس از تولد نيز سلامت نوزاد متولد شده توسط متخصصين اطفال و دندان پزشکي و شاخصه‌هاي سلامت نوزاد شيرخوار حداقل تا 5 سالگي به دقت مورد بررسي و آناليز قرار مي‌گيرد.

وي افزود: در اين مطالعه علاوه بر منافع سلامت براي افراد شرکت‌کننده در مطالعه با شناسايي عوامل خطر بيماري‌هاي دوره کودکي و نوزادي، برنامه‌ريزي مناسب در جهت کنترل عوامل خطر و پيشگيري از وقوع بيماري‌ها انجام خواهد شد.

دکتر صفاريه متخصص زنان و زايمان و مجري طرح کهورت در دانشگاه بيان نمود: هدف از اجراي اين طرح، پيگيري امر سلامت مادران و نوزادان و همچنين کمک به تحقيقات علمي حوزه سلامت مي‌باشد. شايان ذکر است اجراي زنده موسيقي سنتي و برش کيک تولد يک سالگي کهورت از ديگر برنامه‌هاي اين جشن بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان