تاریخ 1397/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کرواسي براي نخستين‌بار فيناليست جام جهاني شد

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتبال کرواسي با برتري دو بر يک مقابل انگليس براي نخستين بار در تاريخ به فينال جام جهاني راه يافت. اين تيم براي کسب عنوان قهرماني 24 تيرماه به مصاف فرانسه مي رود.

در دومين ديدار مرحله نيمه نهايي جام جهاني 2018، انگليس و کرواسي در ورزشگاه «لوژنيکي» شهر مسکو و با قضاوت «جونيت چاکر» ترکيه‌اي به مصاف هم رفتند که اين نبرد حساس و نفسگير با پيروزي دو بر يک شاگردان «زلاتکو داليچ» در تيم ملي کرواسي به اتمام رسيد.

اين ديدار با شروع خوب انگليس آغاز شد و در دقيقه پنجم «کارين تريپر» مدافع جوان اين تيم با ضربه آزاد تماشايي گل نخست بازي را به ثمر رساند. در ادامه بازيکنان کرواسي که نتيجه را از دست رفته مي‌ديدند، براي رسيدن به گل تلاش زيادي انجام دادند، اما موقعيتي براي گلزني به دست نياوردند. انگليس نيز با اتکاء به سرعت «استرلينگ» و تکنيک «هري کين» و «دله علي» در ضد حملات و ايجاد فرصت گلزني بسيار موفق تر از حريف نشان مي‌داد.

در دقيقه 29 «هري کين» کاپيتان و مهاجم تيم ملي انگليس در فرصتي طلايي نتوانست گل دوم تيمش را به ثمر برساند و به طرز عجيبي اين بخت را از دست داد.

در نهايت انگليس بدون مشکلي خاصي در نيمه نخست به پيروزي يک بر صفر رسيد تا مهياي 45 دقيقه دوم شود. در نيمه دوم نيز انگليس بر روند بازي تسلط داشت، اما بي دقتي مهاجمين اين تيم به خصوص «رحيم استرلينگ» سبب شد تا اين تيم نتواند اندوخته خود را افزايش دهد.

بر خلاف روند بازي در دقيقه 68 ارسال مناسب «ورساليکو» را «ايوان پريشيچ» با پرشي بلند و ضربه‌اي تماشايي به گل تساوي تبديل کرد تا انگليس حسرت فرصت‌هاي از دست رفته را بخورد.

در دقيقه 71 اشتباه مدافع انگليس توپ را به «ايوان پريشيچ» رساند که ضربه اين بازيکن با بدشانسي به ديرک دروازه برخورد کرد. در ادامه اتفاق خاصي رخ نداد تا 90 دقيقه با تساوي يک بر يک به اتمام رسيد و کار به وقتهاي اضافه کشيده شود.

در ابتداي وقت اضافه، انگليس در آستانه گل دوم قرار داشت که ضربه سر «جام استونز» را مدافع کرواسي از روي خط دروازه بيرون کشيد و تيمش را نجات داد. سپس کرواسي صاحب موقعيتي ايده آل شد که ضربه «ماندژوکيچ» را دروازه‌بان انگليس دفع کرد.

در دقيقه 108 تعلل مدافعان انگليس سبب شد تا کرواسي که عملکرد خوبي در وقت‌هاي اضافه داشت با ضربه «ماندژوکيچ» به گل دوم و برتري دست يابد.

در نهايت اين بازي با پيروزي دو بر يک کرواسي به اتمام رسيد تا اين تيم با تاريخ‌سازي به فينال صعود کند.

انگليس که تنها يک مرتبه در سال 1966 به فينال راه يافت و با برتري مقابل آلمان به عنوان قهرماني رسيد، در حسرت حضور دوباره در ديدار پاياني اين رويداد مهم باقي ماند.

با اين اوصاف، تيم هاي کرواسي و فرانسه از ساعت 19 و 30 دقيقه روز 24 تيرماه براي کسب جام قهرماني به مصاف هم مي روند.

ديدار رده‌بندي نيز ساعت 18 و 30 دقيقه روز 23 تيرماه بين انگليس و بلژيک برگزار مي شود.

ترکيب کرواسي:

دانيل سوباسيچ، ديان لوورن، دوماگوج ويدا، ورساليکو، ايوان استرينيچ(پيواريچ)، ايوان راکيتيچ، لوکا مودريچ (بادلج)، آنته ربيچ(کراماريچ)، ايوان پريشيچ ، مارسلو بروزويچ و ماريو ماندژوکيچ (کورلوکا)

ترکيب انگليس:

جوردن پيکفورد، کايل واکر(جيمي واردي)، جان استونز، هري مگواير، جوردن هندرسون (اريک داير)، دله آلي، جسي لينگارد، کارين تريپر، اشلي يانگ(دني رز)، رحيم استرلينگ (راشفورد) و هري کين


نسخه چاپي ارسال به دوستان