تاریخ 1397/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با توافق اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان و بنياد سعدي؛
مدرسان و دانشجويان خارجي، رشته زبان فارسي از استان سمنان بازديد مي کنند

سرويس خبر

سفر بيش از 600 دانشجو و مدرس خارجي رشته زبان فارسي از استان سمنان در ديدارمدير‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با رييس بنياد سعدي مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان، در اين ديدار مقرر شد اين مدرسان و دانشجويان زبان فارسي که از مليت‌هاي مختلف هستند در سالجاري از استان سمنان بازديد داشته باشند.

براساس اين توافق مقرر شد، در دور اول اين سفرها، بيش از 80 مدرس خارجي زبان فارسي در دانشگاه‌هاي خارج از کشور، چهارم و پنجم مرداد ماه امسال از جاذبه هاي استان سمنان بازديد کنند.

رييس بنياد سعدي در اين ديدار با بيان اينکه يکي از اهداف بنياد سعدي، فراهم کردن زمينه آشنايي مدرسان و دانشجويان خارجي با فرهنگ و تمدن ايران است، گفت: حضور اين اساتيد در استان سمنان مي تواند زمينه معرفي ظرفيت‌هاي استان سمنان را در ساير کشورها فراهم کند.

دکتر«غلامعلي حداد عادل» خواستار معرفي جاذبه‌هاي کويري و اقليم متنوع استان سمنان به اين مدرسان و دانشحويان شد.

وي رشد گردشگري و توجه به محيط زيست را در رشد و توسعه کشور موثر دانست و گفت: امنيت جاده‌اي مي‌تواند يکي از عوامل جذب گردشگر باشد.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان در اين ديدار گفت: استان سمنان داراي ظرفيت هاي بالايي در حوزه‌هاي تاريخي و گردشگري است.

«محمد جهانشاهي» افزود: علاوه بر آثار تاريخي، طبيعت منحصر‌به‌فرد و بکر جنگلي، معادن نمک، کوير و... از جمله جاذبه‌هاي استان سمنان است.

وي گفت: يکي از اولويت هاي استان سمنان افزايش گام به گام تعداد گردشگران با علايق خاص به سبد گردشگران استان است.

وي با بيان اين که دانشجويان زبان فارسي خارجي دانشگاه‌هاي مختلف دنيا در بازديد از استان سمنان مي‌توانند سفيران گردشگري اين استان در کشورهاي مختلف شوند، گفت: استان سمنان ظرفيت ميزباني از اين دانشجويان را در تمام ايام سال دارد.

استان سمنان چهارم و پنجم مرداد‌ماه امسال ميزبان مدرسان خارجي زبان فارسي است.

اين مدرسان در بازديد از جاذبه‌هاي استان سمنان در دوره‌هاي آموزشي که توسط بنياد سعدي برگزار مي‌شود، نيز شرکت مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان