تاریخ 1397/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار شاهرود:
سهم شاهرود از اعتبارات تملک دارايي استاني ?? ميليارد تومان است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود در کميته برنامه‌ريزي شاهرود گفت: سهم شهرستان از اعتبارات تملک دارايي استاني 41 ميليارد و 371 ميليون تومان است و اولويت توزيع اعتبارات پروژه‌هاي آبخيزداري و احياي حوزه‌هاي آبريز است.

محمد کرم محمدي افزود: با توجه به اينکه 90 درصد بودجه تملک و دارايي به‌ صورت گلوبال است بنابراين اين مهم مي‌طلبد تا دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به پيگيري جذب آن اهتمام ويژه‌اي داشته باشند.

وي افزود: با توجه به بحث خشک‌سالي و کمبود منابع آبي اولويت تخصيص و توزيع پروژه‌ها با طرح‌هاي آبي به‌ويژه در بحث آبخيزداري و احياي حوزه‌هاي آبريز شهرستان و سپس طرح‌هاي نيمه تمام خواهد بود.

فرماندار شاهرود با بيان اين که 85 الي 95 درصد آب مصرفي در بخش کشاورزي استفاده مي‌شود، ابراز داشت: بازيافت آب از طريق ايجاد تصفيه‌خانه ازجمله اولويت‌هاي دولت براي حفظ منابع آبي به شمار مي‌رود که بايد اين مهم نيز در شاهرود مورد پيگيري واقع شود.

کرم‌محمدي در ادامه تصريح کرد: يکي از روش‌هاي مقابله باکم آبي استفاده از پساب تصفيه‌خانه‌ها است که اين موارد در حوزه محيط‌زيست و بهداشت اثرگذار خواهد بود که انتظارمي رود مديران آبي شهرستان نسبت به تخصيص و جذب اعتبارات لازم تلاش کنند.

وي با بيان اين که سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان سمنان نيز بايد در راستاي ارشاد تبصره‌هاي مختلف و موارد مورد پيگيري اهتمام کافي را بايد داشته باشند، افزود: با توجه به اينکه هنوز در بحث جذب اعتبارات با مشکلاتي مواجه هستيم انتظار مي‌رود مديران دستگاه‌هاي اجرايي با اعتبارات تملک دارايي نسبت به تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام خود اقدام کنند تا شاهد خدمت‌رساني بيشتر به مردم باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان