تاریخ 1397/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل بهزيستي استان در نشست با خبرنگاران خبر داد؛
اعتياد و طلاق از مهم‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي استان سمناناز هر سه ازدواج يک مورد طلاق در استان سمنان ثبت مي شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بهزيستي استان سمنان گفت: دو هزار و 345 نفر طي يک سال گذشته از خدمات اورژانس اجتماعي استان بهره‌مند شدند.

عليرضا ايزدپور به مناسبت هفته بهزيستي در نشست با خبرنگاران گفت: برنامه‌هاي هفته بهزيستي در استان سمنان با محوريت شعار هفته بهزيستي به عنوان «بالندگي و صيانت اجتماعي با توسعه بهزيستن» برگزار خواهد شد.

ايزدپور تلاش مستمر براي پيشگيري از معلوليت و آسيب اجتماعي، توانمندسازي جمعيت هدف و درمان به موقع آسيب‌ها و معلوليت‌ها را سه رويکرد اصلي بهزيستي در دولت تدبير و اميد نام برد و ادامه داد: در برنامه ششم توسعه ظرفيت خوبي براي سازمان بهزيستي پيش‌بيني شده و يکي از اتفاقات خوب که در ابتداي سال 96 عملياتي شد، بحث مستمري مددجوها بود که به سه و نيم برابر افزايش يافت.

وي ضمن بيان اين که سازمان بهزيستي تنها سازمان حمايتي است که خدمات تخصصي به محرومان و اقشار مختلف جامعه در همه‌ي سني در چهار حوزه تخصصي اجتماعي، توانبخشي، پيشگيري و مشارکت‌ها و اشتغال ارائه مي‌دهد اضافه کرد: خدمات تخصصي در چهار حوزه‌ي اين سازمان شامل همه‌ي اقشار جامعه زوج‌هاي جوان درآستانه ازدواج ارائه خدمات غربالگري ژنتيک و برخورداري از غربالگري‌هاي اضطراب و بينايي و شنوايي در نوزادان و کودکان، خدمات تخصصي به معتادين در مراکز سرپايي، نگهداري و گذري و مراکز کاهش آسيب است.

ايزدپور همچنين از ارائه خدمات در مهدهاي کودک و زنان و فرزندان بي‌سرپرست و بد‌سرپرست و ارائه خدمات اشتغال در قالب بيمه‌هاي خويش‌فرمايي تسهيلات اشتغال به جامعه هدف سازمان و معتادان نيز خبر داد و افزود: خدمات تخصصي در اين حوزه شامل خدمات حمايتي و مراقبتي و ديگر خدمات توانپزشکي به صورت گسترده انجام مي‌شود.

مديرکل بهزيستي استان سمنان با اشاره به اين که در راستاي اهداف دولت تدبير و اميد اداره کل بهزيستي استان سمنان با تاسيس و افزايش مراکز غيردولتي در جهت اشتغال در سطح استان و کوچک‌سازي دولت حرکت کرده است، اظهار داشت: استان سمنان در مقايسه با ديگر استان‌ها در بحث آسيب‌هاي اجتماعي در وضعيت مطلوب قرار دارد ولي جاي تامل دارد. به گفته وي بيش از 300 مرکز غيردولتي بهزيستي در سمنان فعال بوده و بيش 150 نوع فعاليت در اين بخش در استان انجام مي‌شود.

ايزدپور ادامه داد: هشت شهرستان استان با 340 کارمند ، خدمات بهزيستي را به جمعيت هدف ارائه مي‌‌دهد.

مديرکل بهزيستي استان سمنان با بيان اين‌که در بحث غربالگري در سال گذشته، 20 هزار خدمات تنبلي چشم و هشت هزار و 122 شنوايي خدمات ارائه شد، افزود: در بخش معاونت اجتماعي، تعداد 9 مرکز شبه خانواده و در بخش کلينيک مددکاري اجتماعي 11 مرکز در استان فعال است.

وي فعاليت و تلاش‌هاي مرتبط با پديده شوم اعتياد و مواد مخدر را در سه محورمبارزه با توزيع و قاچاق مواد مخدر، درمان و کنترل اقشاري از جامعه که مبتلا به اين معضل بوده و پيشگيري بهترين و مطمئن‌ترين راه در جهت کاهش اعتياد معرفي کرد و ادامه داد: باور همه‌ي متخصصان در مقوله اعتياد بر اين است که در حوزه‌ي پيشگيري بايد تخصصي و جداي از ديگر برنامه‌ها کار شود و آنچه که مسلم است 70 در صد مداخلات در حوزه اعتياد در قالب پيشگيري است.

ادامه در صفحه 4


نسخه چاپي ارسال به دوستان