تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مشکلات شهرستان گرمسار، به عنوان پيشاني استان را دريابيد

با گذشت يک سال از فعاليت دولت تدبير و اميد در کابينه دوازدهم جمعي از شهروندان گرمساري کمبود شديد آب در بخش‌هاي خانگي، کشاورزي و صنعتي، بيکاري، اشتغال، زير ظرفيت کارکردن واحدهاي توليدي و صنعتي و در حال تعطيل شدن برخي از آن‌ها، توسعه‌نيافتگي محورهاي ارتباطي، و عدم به کارگيري حوزه‌هاي گردشگري، کوير و تخريب محيط زيست را چالش‌هاي مهم شهرستان گرمسار مي‌دانند.

آنها معتقدند که دولت دوازدهم که اميد را به جامعه تزريق و با توجه به مشکلات موجود کشور تاکنون با تدابير انديشمندانه خود توانسته از بسياري از گردنه‌هاي سخت فراروي کشور عبور کند و چشم‌انداز آينده‌ي مطلوبي را براي کشور ترسيم کند، چرا در حل برخي معضلات جامعه عاجز مانده است.

بزرگترين مشکل موجود شهرستان‌ گرمسار، کمبود شديد آب و بيکاري و اشتغال است که انتظار مي‌رود با اجراي طرح تسهيلات اشتغالزايي روستايي در منطقه برخي از اين مشکلات حل گردد.

البته حل مشکلات شهرستان گرمسار در خود منطقه نهفته است و آن شناسايي ظرفيتها نظير کوير و حوزه گردشگري است که متاسفانه تاکنون تدابيري اصولي در اين امر مهم انديشيده نشده است.

از سويي مديران متاسفانه تا قبل از دولت تدبير و اميد، نتوانسته‌اند بستر حضور سرمايه گذاران را براي سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف اقتصادي و گردشگري در شهرستان گرمسار فراهم کنند. اهالي شهرستان گرمسار منتظر مصوبات خوب هيات دولت در استان سمنان به ويژه در منطقه گرمسار به عنوان نزديکترين شهرستان استان سمنان به پايتخت هستند.

هر چند با پيگيري‌هاي مسئولين و نماينده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي قرار است که از سد نمرود دشت گرمسار سيراب شود، اما ضرورت حل چالش جدي شهرستان يعني کمبود شديد منابع آب در حوزه آب شرب سالم و کشاورزي به شدت احساس مي‌شود.

عدم ساماندهي مسکن مهر شهرستان دغدغه جدي جمعي از اهالي منطقه است که انتظار مي‌رود براي حل مشکل مسکن مهر اين شهرستان تدابير لازم اتخاذ گردد.

ضرورت ساماندهي حمل و نقل به ويژه حمل و نقل عمومي نظير تاکسي‌ها در شهر، فراهم زيرساخت‌هاي شهري، کمبود امکانات گردشکري ؛ رفاهي و تفريحي با توجه به آغاز فصل تابستان و غني‌سازي اوقات فراغت از جمله مسايل و مشکلات اين شهرستان به شمار مي‌رود.

کمبود امکانات فرهنگي و کتابخانه در شهرستاني که مهد پرورش نخبگان شهيري چون پروفسور کردواني‌ها، طباطبايي‌ها و... است يک ضعف جدي در حوزه فرهنگي است که انتظار مي‌رود اين معضل برطرف شود.

عدم دسترسي راه‌هاي مناسب به برخي از روستاهاي گرمسار، عدم اجراي طرح جامع شهري، عدم اجراي صحيح و مناسب طرح ‌هادي در روستاهاي منطقه و... از جمله برخي از معضلات است که عزم جدي مسئولين و تعامل دوسويه را مي‌طلبد. تامين امکانات مطلوب در بخش بهداشت و درمان براي اهالي اين شهرستان از آرزوهاي ديرينه مردم شهرستان‌هاي گرمسار و حتي آرادان و ايوان‌کي است که کمتر در اين رابطه اسير مراکز درماني و پزشکي پايتخت و مرکز استان شوند.

يک شهروند گرمساري


نسخه چاپي ارسال به دوستان