تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
حادثه معدن زغال سنگ دامغان يک مصدوم داشت

سمنان- ايرنا- مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي سمنان گفت: بر اثر سقوط يک قطعه سنگ در معدن کلاريز دامغان يک کارگر آسيب ديده است.

اسماعيل غنيان روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا زمان وقوع اين حادثه را ساعت 11 امروز اعلام کرد و افزود : در اين حادثه، يک کارگر استخراج به نام ابراهيم روشنايي 37 ساله از ناحيه پا و کمر دچار شکستگي شد.

وي با رد شايعه جان باختن يک نفر در اين حادثه، تاکيد کرد: با رفع مشکل فني و با حضور مسوولان ايمني، فعاليت استخراج اکنون در اين معدن به حالت عادي بازگشته و شرايط ايمني کامل در اين معدن برقرار است.

وي بيان کرد: حال عمومي کارگر آسيب ديده که به بيمارستان دامغان منتقل شد اکنون خوب است و فقط دچار شکستگي اعضا شده است.مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي سمنان يادآور شد : معدن زغال سنگ کلاريز دامغان از مجموعه معادن البرز شرقي است که به صورت خصوصي فعاليت دارد.در اين معدن 140 نفر مشغول به کار هستند.در استان سمنان حدود پنج هزار نفر در بخش معدن اشتغال دارند.

فعاليت ديرينه شرکت زغالسنگ البرز شرقي به عمليات اکتشافي مناطق معدني شاهرود در سال 1348 باز مي گردد.

عمليات اکتشاف زغال سنگ در ابتدا تحت عنوان سازمان منطقه اي شاهرود-دامغان، سپس با نام مناطق معدني و اکتشافي شاهرود ادامه يافت و سرانجام در سال 1356 با نام شرکت زغالسنگ البرز شرقي ثبت شد که همچنان به فعاليت معدني ادامه مي دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان