تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شکارچي متخلف در مهدي‌شهر به ? سال زندان محکوم شد

سرويس حوادث :

رئيس اداره محيط‌زيست مهدي‌شهر با بيان اينکه شکارچي متخلف در اين شهر به 9 سال زندان محکوم شد، گفت: در اين راستا سه رأس کل وحشي، دو تله آهني و تعدادي ادوات شکار کشف و ضبط شد.

عباس زارع از دستگيري شکارچي متخلف سابقه‌دار در مهدي‌شهر خبر داد و با بيان اينکه اين فرد به 9 سال زندان محکوم‌شده است، ابراز داشت: پس از شنيده شدن صداي تير مأموران اجرايي منطقه حفاظت‌شده پرور حوالي روستاي رودبارک بلافاصله به محل اعزام و مظنون به‌صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.

وي افزود: ساعتي بعد يک دستگاه نيسان به منزل مظنون مراجعه و حوالي غروب با بار چوب محل را ترک مي‌کند که خودرو مذکور تحت نظر پاسگاه انتظامي فولاد محله متوقف و در بازرسي اوليه از خودرو يک دست جگرسياه مربوط به گونه کل وحشي کشف و ضبط شد.

رئيس اداره محيط‌زيست مهدي‌شهر با بيان اينکه در پي اعتراف مظنون اصلي مبني بر تعلق اين جگرسياه به وي راننده نيسان و فرزند او آزاد شدند، ابراز داشت: در بازرسي از منزل مظنون با حضور عوامل کلانتري، بقاياي سه رأس کل وحشي و دو تله آهني و تعدادي ادوات شکار و صيد کشف و ضبط شد.

زارع در ادامه تصريح کرد: پس از انجام مراحل قضايي متهم مذکور با رأي دادگاه و به جرم شکار غيرمجاز سه رأس کل وحشي به 9 سال حبس تعزيري محکوم شد.

وي افزود: از شهروندان و طبيعت دوستان تقاضا داريم چنانچه در مناطق تحت حفاظت محيط‌زيست با موارد مشکوکي مواجه شدند بلافاصله مراتب را به يگان محيط‌زيست يا عوامل انتظامي اطلاع دهند تا نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان