تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير‌آموزش و پرورش شاهرود:
نياز شديد به تخصيص اعتبارات استاني و ملي در بخش فضا‌هاي‌آموزشي شاهرود

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير‌آموزش و پرورش شاهرود در ديدار با فرماندارشاهرود گفت: اختصاص اعتبارات استاني و ملي به طرح‌هاي شهرستان به صورت متوازن صورت بگيرد و سهم کم شاهرود از اعتبارات استاني بايد جبران شود.

حميد باباخاني با ارائه گزارشي از عملکرد فعاليت‌هاي اين مديريت، کمبود شديد فضا‌هاي‌آموزشي به ويژه در شهرک‌هاي شاهرود و رشد جمعيت دانش‌آموزي در دوره ابتدايي را مورد تاکيد قرار داد و با اشاره به استقرار پايه دوازدهم افزود: هم اکنون نياز به دو هنرستان داريم.

وي وجود دوازده دبستان دو نوبته را از مصاديق نبود فضاي‌آموزشي عنوان و گفت: در آينده نزديک اين تعداد به 20 مدرسه افزايش خواهد يافت.

باباخاني ضمن رضايت از عملکرد‌آموزشي و مثبت مجموعه تحت مديريت خود گفت:‌آموزش و پرورش شاهرود از ثبات و آرامش مطلوبي برخوردار است و اين شهرستان در بخش‌هاي مختلف‌آموزشي و پرورشي و کسب رتبه‌هاي متعدد استاني و کشوري وضعيت خوبي در استان دارد.

وي رشد 48 درصدي رتبه‌هاي زير 2000 در کنکور سراسري و قبولي 32 دانش‌آموز اين شهرستان در رشته‌هاي پزشکي و دندانپزشکي و کسب 17 مدال کشوري در رشته‌هاي متعدد ورزشي از جمله اين موفقيت‌ها معرفي کرد و افزود: اين موفقيت‌ها در شرايطي کسب شده است که سرانه دانش‌آموزي شهرستان پايين‌ترين سرانه دانش‌آموزي استان است و شاهرود با سرانه دانش‌آموزي 60 تومان به ازاي هر دانش‌آموز بسيار پايين‌تر از سرانه دانش‌آموزي شهرستان‌هاي سمنان با 299 و ميامي با 480 تومان سرانه مي‌باشد.

باباخاني تاکيد کرد: اختصاص اعتبارات استاني و ملي به طرح‌هاي شهرستان به صورت متوازن صورت بگيرد و سهم کم شاهرود از اعتبارات استاني بايد جبران شود.

باباخاني اظهار اميدواري کرد: در سال جاري جذب 8 ميليارد و 600 ميليون تومان اعتبار اداره نوسازي مدارس استان براي اين شهرستان تحقق يابد.

مدير‌آموزش و پرورش شاهرود در پاسخ به سوال محمد کرم‌محمدي، از حضور پنج خير مدرسه ساز در احداث فضا‌هاي‌آموزشي خبر داد و گفت: اميدواريم دو پروژه خيرساز در حال احداث شهرک البرز و شهرک شهيد بهشتي هر چه سريعتر آماده بهره‌برداري شود.

معاون‌آموزش ابتدايي‌آموزش و پرورش شاهرود نيز در اين ديدار صبغه و سابقه فرهنگي فرماندار جديد را باعث افتخار اين مجموعه دانستند و افزود:‌ آموزش و پرورش خوب نشانه شهر خوب است.

حميده محبي رشد جمعيتي در دوره ابتدايي را رو به رشد دانست و تأمين فضاي‌آموزشي مناسب دانش‌آموزان را خواستار شد.

محمد کرم محمدي فرماندار جديد شاهرود ضمن ابراز رضايت از رشد قابل توجه مدارس غير دولتي، هيأت امنايي و پيش دبستاني در شاهرود، گفت: در شرايط کنوني خيرين مدرسه ساز نقطه قوت‌آموزش و پرورش هستند.

وي حضور نمايندگان دانش‌آموزي در جلسات فرمانداري و ترويج ورزش همگاني بويژه در سطح بانوان و بر تعامل بيشتر فرمانداري و‌آموزش و پرورش تأکيد کرده و تشکيل اولين جلسه شوراي‌آموزش و پرورش را در اسرع وقت خواستار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان