تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان سمنان:
67 ليتر بر ثانيه پساب آب از شبکه‌هاي فاضلاب سمنان هدر مي‌رود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان سمنان با بيان اين که تنها 33 ليتر آب بر ثانيه بازچرخاني مي‌شود، گفت: 67 ليتر بر ثانيه پساب آب سمنان از شبکه‌هاي فاضلاب هدر مي‌رود.

ايرج حيدريان در پنجمين نشست شوراي حفاظت آب استان سمنان به ميزباني سالن غدير استانداري با بيان اين که 67 ليتر بر ثانيه پساب آب سمنان از شبکه‌هاي فاضلاب هدر مي‌رود، ابراز داشت: در شرايطي که کشورهاي توسعه‌يافته مي‌کوشند تا از آب بهينه استفاده کنند در ايران تنها 33 ليتر بر ثانيه بازچرخاني مي‌شود.

وي با بيان اين که در هيچ صنعتي در جهان نمي‌توان استفاده از آب شرب در توليدات را مشاهده کرد، افزود: استفاده از آب خاکستري سال‌ها در همه کشورهاي دنيا مرسوم شده است که با توجه به محدوديت‌هاي منابع آب موجود ما نيز بايد به سمت استفاده از پساب آب در بخش صنعت استان گام برداريم.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان سمنان با بيان اين که آب مصرفي را مي‌توان دوباره در بخش صنعت، فضاي سبز و کشاورزي مورد استفاده قرارداد، ابراز داشت: وضعيت بازچرخاني آب در شهرک‌هاي صنعتي استان بايد مورد بررسي واقع شود تا بتوان بر‌اساس ميزان برآورد آب مصرفي در خصوص استفاده از پساب آب در توليدات راه‌کار مناسب ارائه کرد.

حيدريان با بيان اين که برنامه عملياتي در خصوص قرق چاه‌هاي شرب براي تأمين آب مورد نياز مردم انجام مي‌شود، تصريح کرد: ميزان تبخير آب در استخرهاي کشاورزي بسيار بالا است و اين مهم مي‌طلبد تا کنترل و برنامه‌ريزي براي طراحي استخرهاي مناسب و اجراي سند بهره‌وري آب استان در دستور کار قرار گيرد.

وي با بيان اين که فعاليت برخي صنايع باعث شوري و آلودگي آب شرب سمنان شده است، افزود: آبخوان دشت سمنان در محدوده شهرک صنعتي و پارک سوکان به سمت شوري و آلودگي پيش روي داد که سرمنشأ آن فعاليت برخي صنايع در منطقه است که بايد اقدامات لازم در راستاي جلوگيري از مخاطرات از دست دادن منابع آب شرب در اسرع وقت انجام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان