تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پيش‌بيني جذب قريب 20 هزار نفر در فعاليت‌هاي تابستاني کانون‌هاي مساجد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسوول کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان از فعاليت 228 کانون فرهنگي هنري اين استان در طرح غني‌سازي اوقات فراغت خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود در تابستان امسال قريب 20 هزار نفر جذب اين طرح شوند.

حجت‌الاسلام محمدرضا حداديان در نشست خبري به خبرنگاران افزود: طرح غني‌سازي اوقات فراغت از اول تيرماه در کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد اين استان آغاز شده و تا پانزدهم شهريور ادامه دارد. وي هدف از برگزاري اين طرح را ايجاد نشاط و شادي، انجام فعاليت‌هاي گروهي و اجراي برنامه‌هاي تربيتي و آموزشي بيان کرد و گفت: نبود برنامه‌هاي مشخص غني‌سازي اوقات فراغت براي جوانان و نوجوانان يکي از عوامل بروز بزهکاري در جامعه شناخته شده و دبيرخانه کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد با توجه به شعار سال در اين خصوص برنامه‌ريزي کرده است.

حداديان با اشاره به محورهاي برنامه‌هاي غني‌سازي اوقات فراغت گفت: برگزاري مسابقات فرهنگي هنري، ورزشي، کوهنوردي، اردوهاي تفريحي محلي و منطقه‌اي، تشکيل گروه‌هاي سرود، نمايش، روزنامه‌ديواري، گروه‌هاي امدادي و فعاليت‌هاي تربيتي و نشست‌هاي مختلف را در قالب طرح غني‌سازي اوقات فراغت برنامه‌ريزي و اجرايي کرده است. وي اظهار داشت: اين برنامه‌ها در رده‌هاي مختلف سني و در دو گروه برادران و خواهران پيش بيني شده است و براي اجراي اين برنامه‌ها از ظرفيت هاي منطقه اي و محلي نيز استفاده شده است.

وي با اشاره به ثبت 228 کانون فرهنگي هنري مساجد استان سمنان در سامانه "سجا" تصريح کرد: امسال برنامه‌هاي غني‌سازي اوقات فراغت کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد در اين سامانه ثبت و رصد مي‌شود.

سال گذشته در طرح غني‌سازي اوقات فراغت کانون‌هاي مساجد استان سمنان 19 هزار و 495 نفر در قالب 699 کلاس و نيز 459 برنامه ورزشي و 718 فعاليت فرهنگي هنري تحت پوشش قرار گرفتند.

در استان سمنان 240 کانون فرهنگي هنري مساجد فعال است و هر کانون بين 50 تا 70 نفر عضو دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان