تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرهنگ استفاده از توليد داخلي در جامعه نهادينه شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: فرهنگ استفاده از توليد داخلي براي افزايش اشتغال و رونق کسب و کار در جامعه نهادينه شود.

سيدشهاب‌الدين چاوشي در نشست شوراي فرهنگ عمومي استان در دفتر امام جمعه سمنان افزود: امسال سال حمايت از توليد داخلي نام گرفت و اين امر پيش از خروج آمريکا از برجام مورد تأکيد رهبري قرار گرفت که نشات گرفته از حساسيت ويژه اين مسأله بوده و اگر امروز در افکار عمومي براي اين مورد فضا سازي نشود، متضرر خواهيم شد.

وي به بيانيه‌اي که حدود 110 سال گذشته از سوي علماي اصفهان در راستاي حمايت از توليدات داخلي صادر شده اشاره کرد و افزود: حمايت از توليد داخلي از ديرباز دغدغه فقها و علما بوده و امروز بايد اهميت اين مسأله براي مردم شفاف باشد.

چاوشي خاطرنشان کرد: اگر براي رفع نيازها، متکي به بيگانگان باشيم استقلال جامعه حفظ نخواهد شد و شعار انقلابي، استقلال آزادي، جمهوري اسلامي، خدشه‌دار مي‌شود.

استاندار سمنان با تأکيد بر لزوم ارتقاي کيفي محصولات داخلي، ادامه داد: بايد کاري کرد تا ايرانيان به توليد محصولات داخلي افتخار کنند که اين امر در تسهيل فرهنگ‌سازي استفاده از توليدات داخلي بين اقشار مختلف اثرگذار است.

وي نهادينه شدن اين فرهنگ در بين مردم را توسط تريبون داران، سايت‌‌هاي خبري، تحليلي و مطبوعات ضروري دانست و خاطرنشان کرد: با استفاده از اين فرصت‌ها بايد مردم بپذيرند که براي درمان اشتغال و حفظ شغل‌هاي موجود بايد توليد داخلي مورد توجه قرار گيرد و به عنوان شعار تلقي نگردد.

چاوشي به ماموريت اعضاي شوراي فرهنگ عمومي اشاره و تصريح کرد: مأموريت اين شورا، اصلاح فرهنگ عمومي جامعه و فرهنگ‌سازي است.

وي با تاکيد بر اين که انجام هر کاري از سوي حکومت نيازمند شکل‌گيري فرهنگ آن کار در جامعه است، افزود: حکومت هر کاري بخواهد انجام دهد اگر فرهنگ آن در جامعه شکل نگيرد کار براي توده مردم اهميتي نخواهد داشت.

چاوشي با اشاره به وظايف مردم و حکومت در قبال يکديگر تصريح کرد: بين مردم و حکومت جدايي وجود ندارد و حکومت بخشي از جامعه و مردم است.

استاندار سمنان با بيان اين که امروز از بالاترين رده حاکميت تا شوراي شهر و روستا با خواست و اداره مردم صورت مي‌گيرد، اضافه کرد: حلقه مفقوده در اين ميان، رابطه انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوند‌گان است که بعد از مدتي از هم گسسته مي‌شود.وي حفظ اين رابطه و تلاش براي استحکام اين رابطه را از ماموريت ذاتي اين شوراها دانست.وي با بيان اين که فرهنگ قناعت و صرفه‌جويي در جامعه از ديرباز مورد استقبال قرار گرفته است ، توجه به استفاده بهينه از مصرف آب و نظارت دستگاه‌هاي مرتبط بر استفاده بهينه از مصارف آب را مورد تأکيد قرار داد. در اين نشست نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان و شماري از مسوولان سمنان حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان