تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي:
صداوسيما فاصله زيادي با دانشگاه عمومي و کلاس اخلاق دارد

جلسه عمومي بررسي مشکلات مردم منطقه 8 تهران از سلسله جلسات مناطق 22 گانه تهران که که با پيگيري دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و با همياري فرماندار تهران از سال قبل و به طور منظم برگزار مي‌شود

دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس طي سخناني گفت: چون در منطقه 8 هستيم و هفته آينده دهه کرامت آغاز مي‌شود که منجر به ولادت حضرت علي بن موسي‌الرضا (ع) مي‌شود، حديثي از ايشان نقل مي‌کنم. ايشان فرمودند: «ايمان مومن کامل نمي‌شود مگر اينکه سه ويژگي در وجودش باشد ، سنتي از خدا، سنتي از پيامبر و سنتي از امام و ولي در وجودش باشد. سنتي که از خداوند است رازداري است.»

دبيرکل حزب مردم سالاري با اشاره به مصاحبه صداوسيما با يکي از «شاخ‌هاي مجازي» گفت: گاهي در جامعه رفتارهايي مشاهده مي‌کنيم که کاملا بري از اين سنت الهي است. صداوسيماي ما که بايد دانشگاه عمومي و کلاس اخلاق باشد گاهي بي اخلاقي مي‌کند و با جايگاه واقعي خويش فاصله زيادي دارد اگر کسي خطا کرده بايد دستگاه قضايي رسيدگي کند و آبروريزي کار خوبي نيست. از طرفي گاه در مواردي که بايد اختلاس‌ها و فسادهاي اقتصادي افشا شود اين کار را انجام نمي‌دهيم.

دکتر کواکبيان افرود: سنت ديگري که از پيامبر بر مي‌آيد مدارا با مردم است. اگر با مردم خوب رفتار نکنيم، امام راحل فرمودند «همه شما را کنار مي‌زنند و به جاي شما کسان ديگري را مي‌آورند، همانطور که شاه را برکنار کردند» اگر ما هم در مجلس، قوه قضاييه و قوه مجريه در مردم نارضايتي ايجاد کنيم بايد بدانيم اعتراض مردم را نبايد نا حق بدانيم و اين موضوع به تشنج و ناآرامي مي‌انجامد که قطعا به ضرر انقلاب و نظام است لذا در هر بخشي که هستيم بايد تلاش کنيم رضايت عمومي را جلب کنيم.عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي گفت: خصلت سوم صبر در برابر مشکلات است که از امامان معصوم بايد مقاومت و صبوري را بياموزيم. ما شرايط خوبي در زمينه اقتصادي نداريم و ترامپ نابخرد با خروج از برجام يک جنگ تمام عيار اقتصادي را عليه ما به راه انداخته است. البته همين امروز وزير خارجه آمريکا بحث معافيت براي تحريم‌هاي نفتي را مطرح کرد که مشخص کرد تير آن‌ها در اين زمينه به سنگ خورده است.

رئيس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس شوراي اسلامي گفت: اين ملت ثابت کرده در مقابل دشمنان يد واحد است و همواره مقاوم بوده اما مسئولين نيز در داخل کشور بايد رضايتمندي مردم و وحدت کلمه را ايجاد کنند.

دکتر کواکبيان گفت: تا کنون جلسات 18 منطقه تشکيل شده که جلسات مناطق 1و 20 با همياري فرمانداري شميرانات و فرمانداري ويژه ري انجام شد و هم اکنون جلسات 4 منطقه باقي مانده است.

وي تصريح کرد: منطقه 8 نياز به يک بيمارستان و فضاي درماني مناسب دارد که با وجود زمين 8هزار متري قول مي‌دهيم روند احداث اين بيمارستان را پيگيري کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان