تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پيشنهاد سازمان بنادر براي تاسيس شرکت ترانزيت بين‌المللي
استفاده تنها از يک پنجم ظرفيت درياي خزر

مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي اعلام کرد که با وجود ظرفيت 135 ميليون تني جابه‌جايي بار در درياي خزر تاکنون تنها از يک پنجم آن استفاده شده است. به گزارش ايسنا، محمد راستاد در همايش توسعه صادرات از مسير درياي خزر با بيان اين مطلب، گفت: ظرفيت درياي خزر 135 ميليون تن جابه‌جايي در سال است. اين در حالي است که در حال حاضر تنها از 30 ميليون تن آن استفاده مي‌شود. طبق برآوردهاي ما ايران مي‌تواند در طول سال 30 ميليون تن جابه‌جايي کالا در اين دريا داشته باشد و اين در حالي است که آمارهاي فعلي شش ميليون تن بار سالانه را نشان مي‌دهد.وي با اشاره به اهميت توسعه حمل و نقل دريايي در جهان، بيان کرد: حمل و نقل دريايي موتور محرکه هر اقتصادي به شمار مي‌رود و آمارهاي جديد نشان مي‌دهد که حجم تجارت جهاني دريايي در سال از 10 ميليارد تن در سال گذشته است.

دريا موتور محرکه هر اقتصادي است و هدف سازمان بنادر و دريانوردي توسعه فعاليت‌هاي اين موتور محرکه به شمار مي‌رود.مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي با بيان اين‌که ما به دنبال توسعه تعاملات در منطقه هستيم، اظهار کرد: بنادر درياي خزر به عنوان رابطان کريدورهاي شرق به غرب و شمال به جنوب مي‌تواند نقشي حياتي در در مديريت و توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي در اين حوزه داشته باشد. ما توانستيم چند ماه قبل فاز نخست توسعه بندر چابهار را نهايي کنيم و اين بندر در پايان فاز 4 به ظرفيت 77 ميليون تن جابه‌جايي بار مي‌رسد.

در ماه‌هاي گذشته هند جابه‌جايي گندم خود از طريق چابهار به سمت هندوستان را با موفقيت اجرايي کرد و اين نشان‌دهنده آن است که با توسعه بنادر خزر تا چه ميزان مي‌توان به حمل و نقل ترکيبي و گسترش تعاملات دريايي در منطقه اميدوار بود.به گفته راستاد، با توسعه بنادر خزر امکان ارتباط گسترده ميان کشورهاي حاشيه اقيانوس هند، درياي عمان و خليج فارس با کشورهاي آسياي ميانه فراهم خواهد شد.

وي با بيان اين‌که حمايت همه‌جانبه از سرمايه‌ گذاران دريايي يکي از اصلي‌ترين سياست‌هاي سازمان بنادر به حساب مي‌آيد، گفت: ما رسما اعلام مي‌کنيم که براي کليه توليد کنندگان و کساني که قصد صادرات کالاهايشان را دارند در بنادر مختلف مانند اميرآباد اراضي لازم را فراهم مي‌کنيم و با شرط بهبود ميزان ترافيک دريايي قطعا پس‌کرانه درياي ايران در اختيار اين سرمايه‌ گذاران قرار خواهد گرفت.

مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي افزود: در کنار آن ما خود را مقيد کرده‌ايم که تمام تاسيسات زيربنايي لازم به سرمايه‌گذاران تا مراحل پاياني کارشان در اختيار آنها قرار گيرد و تعرفه خدمات بندري نيز مناسب و به صرفه باشد.

بنادر ما مانند اميرآباد توانسته است از حمل و نقل سنتي به بنادر نسل سوم و مدرن برسند و اين موضوع برا سرمايه‌ گذارن شرايط بهتري را فراهم مي‌کند.راستاد با بيان اين‌که سازمان بنادر آمادگي آن را دارد که قراردادها را طوري تنظيم کند که در صورت تغيير شرايط امکان بازبيني و بازنگري در آنها وجود داشته باشد، توضيح داد: در صورتي که فضاي اقتصادي تغيير کرده يا هزينه‌ها افزايش پيدا کنند، ما مي‌توانيم با به وجود آمدن يک بازنگري در قراردادها شرايط را به نفع سرمايه‌ گذار تغيير داده و از زيان‌ده شدن سرمايه‌هايشان جلوگيري کنند و اين بازنگري تا جايي ادامه خواهد داشت که مطمئن شويم که شرايط براي سرمايه‌گذاران مناسب است.وي يکي‌ديگر از اهداف سازمان بنادر را گسترش تعاملات با کشورهاي همسايه و فعال در منطقه دانست و ادامه داد: پيشنهاد ما تاسيس يک شرکت ترانزيت مشترک با کشورهاي منطقه و به خصوص همسايگان خزر است که مي‌تواند به هماهنگي در سياست‌ها و تسهيل اقدامات اجرايي منجر شود. ايران اين پيشنهاد خود را رسما ارائه کرده و اميدوار است که با پيگيري‌هاي لازم شرايط براي اجراي آن فراهم شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان