تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
انتشار اتهامات ادعايي عليه ديپلمات ايراني توسط آلمان

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، دادستاني آلمان روز گذشته (چهارشنبه) عليه يک ديپلمات ايراني اتهام‌ زني کرد. به نوشته خبرگزاري «آسوشيتدپرس» دادستاني آلمان اعلام کرده است که اتهامات اين ديپلمات ايراني فعاليت به عنوان يک «عامل بيگانه» و «توطئه براي قتل» است. دادستاني فدرال آلمان گفته است که اين ديپلمات ايراني به نام «اسد‌الله اسدي» مستقر در وين، پايتخت اتريش مظنون به قرار و مدار با يک زوج بلژيکي اصالتا ايراني براي حمله به نشست اخير يک گروه مخالف دولت ايران (منافقين) است.

دادستاني آلمان همچنين مدعي شده است که اين دپيلمات ايراني به زوج بلژيکي وسيله انفجاري حاوي 500 گرم ماده انفجاري (استون پروکسيد) داده است.

بر اساس اين گزارش، اوائل ماه جاري ميلادي بعد از اين که زوج ياد شده در بلژيک دستگير شده و مقام‌هاي اين کشور از يافتن يک وسيله انفجاري در خودروي آن‌ها خبر دادند، اسد‌الله اسدي نيز در نزديکي شهر «آشافنبورگ» در آلمان با حکم قضايي اروپا دستگير شد.

اين درحالي است که «محمد جواد ظريف» وزير خارجه ايران اين اتهام‌ را «طرح شيطاني» و «عمليات فريب» خواند.

وزير خارجه ايران در پيام توئيتري گفته بود :« ايران به صراحت هرگونه خشونت و ترور را در هر جايي که باشد محکوم کرده و آمادگي دارد تا با همه طرف‌هاي ذينفع براي پرده برداشتن از چيزي که يک طرح شيطاني عمليات فريب است، همکاري کند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان