تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان خبر داد:
خسارت 4000 ميليارد ريالي سرما به باغات استان سمنان

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به خسارت سرمازدگي به باغات اين استان در زمستان گفت: سرمازدگي 20 هزار از باغات اين استان را از بين برد و بيش از 4000 ميليارد ريال به کشاورزان خسارت زد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، لطف الله رضايي در جمع خبرنگاران درباره اقدامات انجام شده براي پرداخت خسارت به کشاورزان اظهار داشت: پرداخت بخشي از خسارت به صورت تسهيلات کم بهره و کمک بلاعوض به خسارت ديدگان از سوي مراجع زيربط در حال پيگيري است.

وي مساحت اراضي کشاورزي استان سمنان را 198 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: از اين مقدار 54هزار هکتار باغات، 100 هزار هکتار اراضي زراعي و مابقي نيز را آيش تشکيل مي‌دهد.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از وجود 46 هزار و 567 بهره‌بردار بخش کشاورزي در استان خبر داد و گفت: بخش کشاورزي استان سهم 17 درصدي در اشتغال داشته و ارزش افزوده ايجاد شده در بخش کشاورزي نيز بيش 20 درصد است.

رضايي ميزان توليد سالانه توليدات بخش کشاورزي را يک ميليون و و 460 هزار تن عنوان کرد و افزود: ارزش سالانه محصولات توليدي بخش کشاورزي استان 4 هزار و 600 ميليارد تومان است.

وي گندم، جو، سيب زميني، چغندرقند و دانه‌هاي روغني را از عمده ترين محصولات زراعي استان سمنان عنوان کرد و گفت: پيش بيني مي‌شود امسال حدود 110 هزار تن گندم، 54 هزار تن سيب زميني، و 165 هزار تن چغندرقند در استان توليد شود.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان مهمترين محصولات باغي استان را پسته، زرد آلو، انگور،زيتون و انار اعلام کرد و گفت: سالانه 360هزار تن محصولات باغي در استان توليد مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان