تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
داوران جشنواره شانگهاي چين معرفي شدند

اعضاي هيات داوران بخش رقابتي جشنواره فيلم شانگهاي چين با حضور چهره‌هاي مطرح سينماي بين‌الملل معرفي شدند.

امسال «جيانگ ون» کارگردان و بازيگر چيني رياست هيات دوران بخش رقابتي جام طلايي بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي فيلم شانگهاي چين را بر عهده دارد که به عنوان بازيگر در فيلم‌هايي از «ژانگ ييمو» و هچنين «روگ وان: داستاني از جنگ ستارگان» بازي کرده و جوايز زيادي را از آن خود کرده است.

فيلم‌هايي که «جيانگ ون» در آنها بازي کرده تاکنون جوايز زيادي از جمله خرس طلاي جشنواره برلين و گوي بلورين جشنواره کارلووي واري از آن خود کرده است. همچنين اين سينماگر چيني به عنوان يکي از فيلمسازان نسل ششم سينماي چين محسوب مي‌شود.

«ايلديکو اِنيادي» کارگردان و فيلمنامه‌نويس مجاري که در سال 2017 با فيلم «در جسم و روح» برنده خرس طلاي برلين شد، «نائومي کاواسه» سينماگر مطرح ژاپني برنده جايزه بزرگ و دوربين طلايي کن، «سميح کاپلان‌اوغلو» برنده جايزه خرس طلاي بهترين فيلم جشنواره برلين با فيلم «عسل» در سال 2010، «ديويد پرموت» تهيه‌کننده نامزد اسکار آمريکايي، «کين‌هايلو» بازيگر، فيلمنامه‌نويس و تهيه‌کننده چيني و «چانگ چن» بازيگر تايواني ديگر اعضاي داوران بخش رقابتي جام طلايي جشنواره شانگهاي 2018 را تشکيل مي‌دهند.

در بخش رقابتي «استعدادهاي جديد آسيايي» نيز «نانسان شي» تهيه‌کننده هنگ‌کنگي نيز در راس هيات داوران قرار دارد.

امسال در مجموع فيلم‌هايي از 13 سينماگر ايراني در جشنواره شانگهاي پذيرفته شده است که از آن جمله مي‌توان به حضور فيلم «هت تريک» ساخته رامتين لوافي‌پور در بخش رقابتي اصلي (جام طلايي) و «درساژ» از پويا بادکوبه در بخش «استعدادهاي جديد آسيايي» اشاره کرد.

بيست‌ويکمين جشنواره فيلم شانگهاي از تاريخ 16 تا 25 ژوئن (26 خرداد تا ششم تير) در کشور چين برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان