تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير فرودگاه شاهرود:
تا پايان سال 97 ترمينال فرودگاه شاهرود افزايش دو برابري خواهد داشت

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير فرودگاه شاهرود با اشاره به پيشرفت مطلوب طرح توسعه ترمينال اين فرودگاه، به دو برابر شدن ظرفيت فعلي آن پس از بهره‌برداري از اين پروژه تا پايان امسال خبر داد و گفت: تا پايان سال 97 ترمينال فرودگاه شاهرود افزايش دو برابري خواهد داشت.

مرتضي حميدپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اکنون مساحت ترمينال فرودگاه 1700 متر‌مربع است که با اختصاص مبلغ هفت ميليارد تومان از اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، تا پايان امسال به 3400 متر‌مربع مي‌رسد. تاکنون سازه فلزي نصب شده و عمليات سقف‌زني در حال اجرا است.

وي با بيان اينکه عمليات توسعه و تطويل باند فرودگاه نيز با 16 ميليارد تومان اعتبار درحال انجام است، ادامه داد: از 31 خرداد مسير‌هاي هوايي ورودي خروجي استاندارد بر اساس VOR فعال مي‌شوند.

مدير فرودگاه شاهرود با اشاره به تصويب طرح اضطراري مديريت بحران فرودگاه افزود: اولين مانور طرح اضطراري فرودگاه شاهرود شهريور امسال برگزار خواهد شد.

وي ادامه داد: در راستاي ارتقاي کيفيت خدمت‌رساني به مسافران، اخيرا اتاق‌هاي مادر و کودک، تشريفات و همچنين ميز خدمت را راه‌اندازي کرده‌ايم. همچنين 80 موقعيت پارکينگ مسقف استاندارد و به روز را احداث کرده‌ايم.

مدير فرودگاه شاهرود با بيان اينکه عمليات اصلاح شبکه روشنايي بلوار ورودي فرودگاه و ساماندهي و تجهيز فرودگاه به 40 دوربين امنيتي انجام شده است، افزود: پيگير مستندسازي املاک و اراضي فرودگاه هستيم و در آينده نزديک اراضي داراي سند فرودگاه از 500 هکتار به 721 هکتار مي‌رسد.

وي با اشاره به افزايش 100 درصدي تعداد پرواز‌هاي فرودگاه شاهرود در يک سال اخير گفت: فرودگاه شاهرود توانسته از رتبه 46 به جايگاه 32 کشوري برسد.

حميدپور افزود: در حال انعقاد تفاهم‌نامه براي راه‌اندازي پرواز‌هاي عسلويه و کيش از فرودگاه شاهرود هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان